Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichológusomnak,...

Elmondjam a pszichológusomnak, hogy gyilkossági gondolataim vannak (többi lent)?

Figyelt kérdés

Általános iskolában végig ki voltam közösítve,én voltam a "fekete bárány",akit persze mindennap lealáztak. 3 főkolompos volt,a többiek "csak" röhögtek azon,amiket csináltak velem a zaklatók. Már középiskolás vagyok (pár hónapja depresszióval diagnosztizáltak,már pszichiátrián is voltam). Azonban nem csak öngyilkossági gondolataim vannak..hanem gyilkossági gondolataim is. Sokszor gondolok arra,hogyan ölném meg a volt-zaklatóimat,és ilyenkor mindig mosolygok. /Ettől függetlenül semmi ilyet nem fogok csinálni/

Vagy egyszerűen csak látni akarom,ahogy szenvednek,bármilyen módon. Ha meglátom őket valahol,akkor alig bírom magam visszatartani,nekik akarok menni. Viszont szorongok is olyankor.



2017. dec. 16. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mondd.
2017. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szia. Ismerős a helyzet, én is voltam áldozat, még általános sulis koromban. És ugyanúgy éreztem, mint te. Sokszor elképzeltem, hogy a 'vezér' nyomába eredek iskola után és mikor egyedül van, elkapom és elbánok vele.

Ha ezek a gondolatok szorongást okoznak és felemésztenek, mindenképp beszélj róluk a dokinak. Azzal, hogy kimondod, meg fogsz könnyebbülni.

Amíg nem viszed tettlegességig a dolgot, természetes, hogy ilyesmik járnak a fejedben.

Ha beszélgetnél, írj nyugodtan privit.

2017. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el :) megkönnyebbülsz, hidd el. Amúgy meg hallott már durvábbat is, nyugi.
2017. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Sosem értettem hogyan lehet valaki olyan hogy hagyja magát, hog elnyomják. Nekem is voltak mindig olyan oszt. társaim akiket piszkáltak, kinevettek, dobáltak papír galacsinokkal satöbbi és soha semmit nem tettek ellene. Miért nem? Ti miért nem védekeztetek? Egyszerűen nem értettem miért ül és tűri amit tesznek vele. Tudjátok mit kellett volna tenni? Odamenni a nagyszájúhoz és jól megrugdosni, de mindenki előtt, hogy az egész osztály lássa, a következményektől nem félni. Le szálltak volna rólatok, sőt lehet lettek volna akik még mellétek is állnak! Nálam is bepróbálkoztak alsóban (egyébként már felnőtt nő vagyok!) és én megrugdostam, fiú volt, utánna nem sok gondm volt vele, onnantól kezdve mindenki másként nézett rám. Mesélje már el nekem valaki miért hagytátok, hogy bántsanak titeket? A tanárnak ellehet mondani a szitut, a beírás meg kit érdekel, magad védted.
2017. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondd el neki nyugodtan, tudni fogja, hogy hogyan segítsen. Egyébként megértelek, voltam én is hasonló helyzetben csak épp munkahelyen, nagyon durva dolgokat műveltek meg velem, és nem szolgáltam rá. Ha nem büntetnék, tuti megtaláltam volna a módját, hogy bosszút álljak. Szerintem valamilyen szinten tök normális dolog, akkor is, ha nem "divat" elismerni.
2017. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
5-ös meg főleg nem értelek :O Munkahelyen megaláztak? Miért nem jelentetted fel? Az a baj a felnőttek nagy része is olyan mint egy nyuszi. Engem merjen bárki is megalázni, el is küldöm a jó k... a...-ba, szóval oda. És ezek mellett megfenyegetem hogy megyek és bírróságra viszem az ügyet, hidd el egyből visszább venne. Vannak személyiségi jogok, élni kell vele. A pszichológus utólag már mit tegyen? Vígasztaljon? Vagy együtt sírjon veled? Vagy mondja el, hogy lépj tovább, felejtsd el a múltat, mert az már nem fog változni és csak a saját idődet rablod ezzel?
2017. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os, azért, mert (abban az országban) külföldiként és (annak idején) jóval alacsonyabb beosztásúként marhára nem volt egyszerű a dolog. Felmondtam, és az új helyen jól érzem magam. Egyszerűbb volt, mint bíróságra járkálni (ahol semmi nem történt volna, mert a mobbing sajnos a mai napig nem súlyos büntetőjogi tétel). Nekem az volt a stratégiám, hogy képeztem magam, így magasabb beosztásba jutottam, ahol sokkal könnyebb megvédeni magam.
2017. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Külföld? Hol? Valami arab "állom" világ? Mert az nőként tényleg gáz még ma is.
2017. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A régi NDK területén volt (az ember azt hinné, hogy azóta elmúlt a kommunista diktatúra, de kb. az volt az első benyomásom, hogy Honecker feltámadt). Azt is gondoltam, hogy lesz valamiféle szimpátia a magyarok felé, de elmondták, hogy nekik Magyarország az Balkán. Konkrétan nulla esélye lett volna, hogy bármelyik német kollégám tanúskodott volna a zaklató felettesek ellen az érdekemben. Most a vasfüggönyön túl vagyok, kb. ég és föld a különbség.
2017. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!