Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Ott...

Depressziós vagyok. Ott akarom hagyni az egyetemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudnátok tanácsot adni? Teljesen ki vagyok készülve. Fél éve járok egyetemre, de utálom az egészet, ki szeretnék iratkozni. Voltak vizsgák, de nem mentem be... Depressziós vagyok, nem tudom mit tegyek. A pszichológusom azt tanácsolta, hogy hagyjam ott.

Jövő évtől jelentkeznék egy másik szakra, de nem tudom melyikre. Nem értek semmihez, úgy érzem, egy csődtömeg vagyok, már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Félek a jövőtől, hogy nem lesz állásom, stb..



2017. dec. 19. 19:08
 1/9 jeverezi ***** válasza:
100%

1. Melyik szakra jársz most? Azóta vagy e depressziós amióta a szakodra jársz?


2. Még tart a félév bemehetsz januárban a vizsgákra. De tudod nem akarásnak nyögés a vége már eldöntötted írásod alapján hogy nem akarod csak nem értem miért?


3. Szedsz valamilyen gyógyszert a depressziódra?

2017. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. Kommunikáció szak. Már hosszú évek óta szorongok, kb. 5 éve meg depressziós vagyok.


2. Nincs kedvem élni sem, nemhogy egyetemre járni...


3. Igen, de nem használ sokat. 2 hete felírtak egy szorongásoldót.

2017. dec. 19. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott. Gyógyulj meg. Találd ki, mit szeretnél tanulni, később dolgozni. Aztán kezdd el azt tanulni/csinálni.
2017. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 jeverezi ***** válasza:
23%
Hát nem tudom akkor minek mentél kommunikávióra?
2017. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, említette-e valaki, hogy a depresszió gyógyításában nagy szerepe van a fénynek, nem véletlen, hogy a téli hónapokban erősödnek a tünetek. Ne tartózkodj sokat sötét, félhomályos helyeken, hanem legyél napfényben, ill, erős mesterséges fényben. Ha megoldható, akkor legyen otthon egy erősebb fényt kibocsájtó asztali lámpa (60W hagyományos izzólámpa esetén) és naponta akár többször is lecsukott szemhéjon keresztül nézz a lámpafénybe kb, fél órán át. Állítólag a tobozmirigy működésének, a melatonin hormonnak szerepe van a depresszió kialakulásában. Az egyetemi ügy más kérdés, ott azért nem árt ha az ember tudja, hogy mi érdekli és azért határozottan el kell különíteni a depressziót az adott unalmat kiváltó szaktól.
2017. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hagyd az ott egyetemet.

Elvileg ha államin is vagy,akkor is ott hagyhatod egy félév után következmény nélkül.

Ha pedig nem tudod, mi szeretnél lenni, és a betegséged is megnehezíti az életedet, akkor az sem hülyeség, ha otthon maradsz egy évig, és kisebb célokat próbálsz megcélozni, pl. tanfolyam, nyelvvizsga, stb.

Azért mondom, mert én sem tudtam, mi akarok lenni 12.-es koromban, és "jól" beleválasztottam, pedig egy évig még gondolkoznom kellett volna. Ott hagytam azt a szakot, átmentem másikra, és azóta szebb az életem.


22/N

2017. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha ott akarod hagyni akkor arra a fèlévre keress valami állást, munkáltatónak mondd, bogy passzivon vagy. Sőt ténylegesen passziváltathatsz is. Erre az időszakra legalább jár a TB. Én akármilyen is a suli megpróbálnám megcsinálni a vizsgákat, reggel felkelek bemegyek a legközelebbi könyvtárba és leülök tanulni. Vagy vannak előző vizsgák fent a neten egy évvel idősebbektől szerintem simán el lehet kérni. Azért is próbálnám megcsinálni, mert így legalább tapasztalatot szereznék a vizsgázzással, plusz lehet, hogy van olyan tárgyad, amit wl tudsz fogadtatni később. Szerintem egy év nem a világ, ha ez kell ahhoz, hogy rendbe szedd magad. Ha 3lmész dolgozni akár diákmunka, akkor hasznosnak fogod érezni magad, rá fogsz jönni arra, hogy van értéked a munkaerőpiacon is és, ha kell képes vagy megoldani a próblémákat. Megtanhlod értékelni a pénzt és minden héten van mit csinálnod, nem pediz a gondolataidba süppedsz. Nekem is voltak öngyilkos gondolataim és az segített a leküzdésükben, hogy hallottam, hogy nem csak két opció van meghalsz vagy életben maradsz, van aki tolószékbe kerül, van, aki elveszti egy végtagját, van aki dialízisre szorul a későbbiekben. Szóval óvatosan mit csinálsz, mert a testi épséged nélkül még nehezebb az élet. És nagyon sokszor nem jön be az öngyilkossági kisérlet, de maradandó nyoma marad.
2017. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

1. Depresszióra nem szorongásoldó kell, hanem antidepresszáns. Keress másik orvost.

2. A szorongason és a depresszion csak te tudsz segíteni sajnos, senki más. A gond nem a szakoddal vagy a tanulással van, hanem veled.

3. Bocsáss meg magadnak, beteg vagy és erről nem tehetsz. Hajolj meg a betegség előtt, fogadd el, h ez a helyzet. Próbáld meg, h mikor negatív gondolataid vannak, akkor visszatérj a jelenbe. Ne fuldokolj a gondolataidban, koncentrálj a tudatos jelenlétre. Ha negatív vagy szorongó érzések és félelmek jönnek, ne menekülj előlük mert azzal energiát adsz nekik és tovább erősödnek. Ha eszedbe jut h félsz a jövőtől, nézz vele szembe és fogadd el. Ez természetes, mindneki fel a jövőtől hiszen a jövő ismeretlen. Szeretettel és türelemmel fordulj az érzés fele, fogadd el h most ezt érzed, koncentrálj az erzelemre majd próbáld elengedni és figyelj a jelenre.

4. Ajánlom a tudatos jelenléttel foglalkozó könyveket (mindfullness), tudom h nagyon nagyon nagyon nehéz. Nekem is kevert szorongasos depressziom volt. Kell egy erős motiváció, h agyban összeszedd magad, kell akarni és gyakorolni. Kell h megvaltoztasd a gondolkodásmódod. Nincs ennél nehezebb, hiszen a negatív gondolatok már szokássá erősödtek és semmi nem nehezebb mint egy szokást legyőzni de nem lehetetlen. Ha nagyon magad alatt vagy a gyógyszer lehet mankó, de neked kell belül akarni a változást és ezért mindent megtenni!

Én is csak tanulom ezt de már sokkal jobban vagyok. Ha gondolod ajánlok konkrét könyveket. Túl vagyok1,5 év pszichológuson és 1 év gyogyszerezesen. Nem segített, rájöttem h csak én segíthetek magamon. A problémát én generalom, a szorongást én idézem elő. Ne félj az érzelmeidtől és a gondolataidtol, azok csak érzelmek és gondolatok. Senkit nem ölt meg meg egy gondolat! (Kivéve ha azt gondolta épp h leugrik a 10.-rol)....rendbe lehet jönni, igazából én vagyok ra a példa. És elég rövid idő alatt is (persze attól függ mennyire vagy magad alatt)...azt a legnehezebb elfogadni h senki nem segíthet csak te magad. Ebben egyedül vagy. Ne add fel!

2017. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Krisz_39 ***** válasza:
24%

Tudom milyen a depi. Hasonló cipőben járok én is, csak én nem az egyetemet hanem a munkahelyemet akarom otthagyni. Folyamatosan mást hibáztatok azért amit érzek, amiben vagyok.

Az öngyi. téma nekem is gyakori megoldási sémának tűnt.

Leírom mire jutottam eddig, hátha segít:


Van a tudatkulcs.hu oldal. Az ajándékok neked menüpontban találsz online tréninget.

* SIKER SZOKÁSOK KIALAKÍTÁSA ERŐFESZÍTÉS NÉLKÜL!

* 28 LÉPÉS A CÉLOK SIKERES ELÉRÉSÉHEZ!


Minden naphoz rendel egy Mantrát. Pl.: Hétfő - Hála, köszönöm. Írj Össze vagy gondolj össze, mindent amiért hálás lehetsz. MINDENT, bármilyen apróság, egy mosoly egy jó ebéd, egy barát, egy jó futás, minden. Ez eltart egy jó hétig amég az elme elkezd átállni a hiány alapú gondolkodásról a bőség alapúra.


Biztos hogy sokmindenhez értesz és tehetséges is vagy, csak észre kell venned és figyelmedet arra kell fókuszálnod.


És így tovább a további napokkal.

Másik egy videó amit ajánlanák megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=2jJ-mJKLgKU&list=LLQFpeoBtew..


Ez a video a 2017-es Everness fesztiválon készült.

Van benne egy meditáció. Segít a megértésben hogy kik is vagyunk valójában, és hogy mi okozza a depit.


Továbbá javaslom az összes Pál Ferenc atya videóit.


Tudom hogy az antidepresszáns szedése néha elkerülhetetelen. Én is szedtem...

A teljesítmény orientált világ nem kimondottan van az ember segítségére a lelki folyamatainak a megértésében és feldolgozásában. Ezért minden apró időmorzsát célszerű megragadni a megértésre és belső harmónia megteremtésére és minden értékes emberi kapcsolatot.


Remélem hasznos volt.

Üdv.: Krisz

2017. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!