Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a borderline zavarnak?

Figyelt kérdés
Félek ,hogy az vagyok.Sok tünet ugyanazint a sima depibe vagy a bipolarisba. Tapasztalt valaki borderlinet ?
2017. dec. 20. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A borderline egy személyiségzavar.Sokszor érez ürességet,mástól várja azt hogy önképet /személyiséget adjon neki.Sokszor rideg.Másokra tapad,majd ha visszautasítást kap az egyiktől, megy a másikhoz.Sokszor öngyilkos gondolatai vannak és van hogy meg is kísérli azt.

A bipoláris,hangulatzavar és két fázis váltakozásából áll.Mániás és depressziós.A mániásban mindenhol ott van és pörög, mondja,keveset alszik.Jónak látja magát.A depressziós fázisban pedig meg sokat alszik,elhanyagolja a környezetét és magát is.Értéktelennek látja magát és szuicid gondolatai vannak,negatív történések hatására akár öngyilkosságot is megkísérel,sokat alszik ekkor és fáradt bágyadt.

A farcolás inkább bordis tünet.A bordisok ellökik maguktól a másikat sokszor,persze előtte tapadnak a másikra akár betegesen is.

A bipolárisokra nem igazán jellemző a farcolás.Max. olyan fázisban.Ők ragaszkodóak,érzelmesek.Sokszor furcsa,néha akaratlanul bántóak és ezért hagyják el őket,amit nagyon rosszul élnek meg.

2017. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tapasztaltam borderline-t, mivel én is az vagyok:)

Nagyjából az egyébként amit az első is leírt, de kicsit azért bonyolultabb dolog.

Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan.

2017. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, és milyen nemü?

Vannak-e napi szinten dühkitöréseid, okoz-e gondot a düh kezelése?

Vannak, voltak-e önkárosító gondolataid, cselekedeteid? Pl. kéz vagdosása, fal ütögetése, drogok vagy alkohol túlzó fogyasztása? Öngyilkossági gondolatok, cselekedet?

Tartós üresség érzés, ami elviselhetetlen szorongást okoz?

Jellemző-e rád, hogy más embereket az elején túlzóan felmagasztalsz, idealizálsz, majd ugyan azzal a lendülettel leértékeled, főleg ha esetleg valamilyen formában ellent mondanak neked?

Stb. Neten millió forrás van. Ha a gyanu felmerül, nyomás orvoshoz. Nem mi fogjuk itt eldönteni, és főleg nem fogjuk megkülönböztetni egy bipolartól, adhd-tól, stb. Ez hosszas differenciál diagnosztikát követel meg, nem véletlenül. Borzalmasan hasonlítanak egymásra!

2017. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az írást.34/F vagyok.Ebből az alkohol volt évekig.A többi nem.Szorongni szorongtam,de mostanság egyre kevesebb.Igen nagyon hasonlít az biztos.
2017. dec. 21. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!