Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy ilyen helyzetb...

Szerintetek egy ilyen helyzetben egy ilyen gondra érdemes szedni bármit is?

Figyelt kérdés

Olyan problémáim vannak amelyek nagyban akadályoznak abban, hogy teljesértékű életet tudjak élni. Igyekszem szebbé tenni az életemet: sportolok, aktívan dolgozom, de változtatni igazán ezeken a problémákon nem tudok.

Na jó felsorolom de röviden, mert úgysem fogja igazán megérteni szerintem senki:

Vak vagyok, emiatt hiába tanultam, nem tudok igazán kariert építeni, a munkahelyemen már régen elő kellett volna léptetniük a vezetőségnek de lenéznek és nem teszik, inkább éreztetik velem, hogy örüljek, hogy egyáltalán itt dolgozom és még ha legalul is, de van munkám. Teljes biztossággal állítom, hogy bármelyik főnökömnél magasabb szinten el tudnám látni a rám szabott feladatot, tán még ők is tudják, csak maga a tudat vagy a tény okoz problémát szerintem mindenhol,hogy egy fogyatékos embert vezető beosztásba???

Ezen kívül: A sportban sem haladok igazán előre, mert látni kéne ahhoz, hogy tökéletesen tudjam kivitelezni a gyakorlatokat..

Párkapcsolatot létesíteni is alig van már kedvem, valamikor rengeteget csajoztam, de már belefáradtam abba, hogy "uram bocsá" de sajnos csak azoknak a nőknek kellek értelem szerűen bármire is, akik valamiért előnytelenül indulnak a férfiak szemében. Csakis egészséges nőkkel volt kapcsolatom, de vagy ducik voltak, vagy kicsit csúnyábbak az átlagnál stb. Valami oknál fogva nekem sem jöttek be, de "Ha nincs ló jó a szamár is." alapon váltogattam őket és megpróbáltam megkeresni bennük azt ami esetleg vonz.

Társaságba is már alig van kedvem menni, mert mindig észreveszem a barátokon, hogy bármennyire is elfogadnak, de mivel ők látnak, akaratlanul is mindig kitaszítanak a közösségből azzal, hogy mondjuk összenéznek, lesz köztük ezáltal valami, amiből én ugye kimaradok.

Ne értsen senki félre, tudom, hogy ez tök normális, én is láttam 12 éves koromig tehát tudom miről van szó. Talán az is a baj, hogy túlságosan tisztába vagyok azzal, hogy mit gondolnak az emberek rólam és emiatt kissé visszafogottabb vagyok mindenhol.


Kívülről nézve eléggé életvidámnak, életrevalónak látnak az emberek mert igyekszem mindig színtjátszani, de hát én akkor is csak egy szerencsétlen, fogyatékos ember maradok. Hiába gyúrom ki magam, hiába figyelek oda a külsőmre, hiába veszem meg a legjobb ruhákat és figyelek oda az összhatásra, hiába ápolt a megjelenésem, hiába tudok bármit is jobban mint mások, akkor is csak egy vak ember maradok. Emellett még cigánynak is születtem, tehát ennél rosszabb már nem is lehet.

Gondoltam arra, hogy ha szednék valami pirulát talán elvinné a gondolkodásomat egy téves irányba és talán elhinném magamról amit elakarok hitetni magammal, hogy én vagyok a "Jani". :D

Bocsánat, de így tudom érzékeltetni leginkább a mondanivalómat.

Szerintetek érdemes erre antidepresszánsokat szedni?



2017. dec. 22. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, mert eltompít, és neked fokozottan szükséged van az éberségre és az többi érzékeid éles működésére!

Ez ismered?

Olvasd el.

Helen Keller siket és vak írónő a XX sz. legérdekesebb egyénisége volt.

Helen Keller - Szakadékból a fényre - Az akarat győzelme

[link]


/ a kiadónál dec 31-ig leárazva

2017. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen megértettem, hogy miről beszélsz. Az a probléma, hogy negatívan gondolkodsz. Azon szomorkodsz, bosszankodsz, ami nincs, ahelyett, hogy annak örülnél ami van. Veled ellentétben sok embernek semmilyen munkája nincs, éhezik, vagy halálos beteg. Adj hálát azért, amid van, és próbáld kihozni a helyzetből a maximumot. A negativitáson semmilyen gyógyszer nem tud változtatni, csak te. Egyébként nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küszködni.
2017. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, csak sajnos az ember nem így van összerakva... Igen, örülnöm kéne...

A másik problémám még az, hogy itthon rendkívül rossz a helyzet. Amint hazaérek, még az a kevés motivációm is eltűnik. A szüleim régóta nagyon betegesek, évek óta "végig kell "nézzem" a szenvedéseiket, ez eléggé letör. Hiába tudom, hogy ez természetes, de fogalmam sincs mihez fogok kezdeni ha valamelyikük meghal, annyira össze leszek törve, hogy dolgozni is képtelen leszek. El kéne költözzek itthonról, de nincs szívem magára hagyni a szüleimet.

2017. dec. 22. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:

A leírásodból nekem nem jön le, hogy bármilyen betegséged lenne, pl. depresszió. Anélkül meg semmit nem érne, ha pirulát szednél. Inkább pszichológus kellene neked.


Kicsit szeeintem az elvárásaiddal is probléma lehet. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de látássérült roma férfiként te magad is "előnytelenül indulsz" a nőknél, akkor neked miért derogál, hogy olyan nőknek tetszel, akik szintén?

2017. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ebben az országban a legtöbb látó ember is örül, hogy van munkája és "befogja a pofáját". Sajnos. De ha úgy érzed, hogy te nem ilyen helyzetben vagy, akkor hagyd ott az állásodat és keress másikat.
2017. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válaszra reagálnék:


Ez azért nem éppen így van, ne haragudj.... Számtalan ronda pasit látni írtó bombázó nőkkel.... Fordítva is legalább így van. Az izlésedet nem a saját tulajdonságaid határozzák meg. Milyen egyszerű lenne az élet ha mindenkinek pont ugyan olyan külsejű emberek tetszenének mint ő. Az ember az nem ilyen egyszerű lény ne haragudj...

2017. dec. 22. 18:03
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként meg a válaszod nagyban tükrözi a többség elgondolását amely éppen annyira teszi tönkre az ember önbizalmát, mint amennyire talán még igaz is...

De akkor ne akarjak semmit? Ne vággyak semmire?

2017. dec. 22. 18:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Vágyhatsz rá, de a saját tapasztalataid is azt bizonyítják, hogy nem állnak sorban az ajtód előtt a topmodell nők. Akkor mire mész vele, ha csak azokra vágysz? Jobb lesz neked attól, ha csak azokra vágysz és nincs mégse? Az nem önbizalomromboló?


Nyilván - teljesen jogosan - te is elvárod, hogy külső tulajdonságaid, vagy általad nem befolyásolható adottságaid ellenére értékes embernek tartsanak akár a nők, akár a munkaadók, de ez tőled is ugyanúgy elvárható például az olyan emberekkel szemben, akik kicsit csúnyábbak az átlagnál.


Aki kifejezetten pont arra vágyik, hogy egy vak roma férfival éljen, az egy vak roma nő. Bármilyen más nő, aki veled összejön, valami olyasmit fog kapni, amire nem "kifejezetten pont" vágyott, de azért tetszik neki. Úgyhogy neked se kéne úgy nekimenni a dolgoknak, hogy elképzelsz valamit és csak olyan jó, mert ha a másik oldalon is így gondolkoznának, akkor leshetnél...

2017. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"de vagy ducik voltak, vagy kicsit csúnyábbak az átlagnál stb."


Kedves Kérdező! a belső értékekre figyelj.

Amit írtál, hogy 'csúnya nő szép ffivel', vagy fordítva, MINDEGY,

az valójában csak kívülről látszik úgy.

Aki szerelmes az szépnek látja a szerelmét.

Az a halhatatlan és örök lényegét látja a másik embernek.

2017. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zebulon66 válasza:
Két fontos dolgot említenék. Látó embereket is semmibe vesznek. Ez a magyar munkahely. Láttam már olyan ronda nőt is, hogy már kívántam. Mikor én választottam párt csak az volt a fontos mindketten jól érezzük magunkat.30 éve volt.
2017. dec. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!