Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki így hipochonder?

Lehet valaki így hipochonder?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy borderlineban, bipoláris zavarban, vagy mániás depresszióban szenvedek. Én úgy gondolom valamelyik igaz rám, de akkor nem kellene betegség tudatomnak lennie.


Tüneteket nem írnék, de a lényeg, hogy lehet csak beképzelem? Aztán mondta valaki hogy hipochonder vagyok, aztán elgondolkoztam és lehet igaza van. Majd eszembe jutott mi van ha csak beképzelem hogy hipochonder vagyok?


Valami nem stimmel velem az tuti, de a pszichológus nem mondott még semmit...


Elképzelhető hogy valaki nem daganatot meg rákot képzelbe hanem mentális betegségeket?


2017. dec. 25. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Morbid vicc, ami eszembe jutott a kérdésed alapján:


-Milyen felirat van a hipochonder sírján?

-Ugye megmondtam?!

2017. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen! Elképzelhető!
2017. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodtam már egy jó ideje, hogy létezik - e olyan hipochondria, hogy nem a fizikai betegségektol fél valaki és azokat képzeli be magának, hanem a mentálisakat. Lehet hogy létezik, fogalmam sincs, de gondolom van ilyen is.
2017. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!