Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy egy ember nem...

Van olyan, hogy egy ember nem tudja feldolgozni a gyerekkorában szerzett lelki sebeket és egy életen keresztül szenved? Mit lehet tenni olyankor?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 01:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos igen, sőt, mindig így van. Pszichológus mondta (nekem is, hasonló okból), hogy a gyerekkorban szerzett sebek nem múlnak el. Valamennyire lehet azért segíteni, pl. egy jó pszichológus, mentálhigiénikus segíthet. (Az én véleményem, hogy jót nehéz találni. Ha nem tetszik, keress másikat, de az is igaz, hogy fájdalmas a feldolgozás folyamata is.) Az is nagy dolog, hogy nem fojtod el - tisztában vagy vele, hogy ezek vannak -, hanem szembenézel velük. Segíthet az is, ha valakivel, aki közel áll hozzád és megérti, sokat beszélsz róla. (Ha családtaggal kapcsolatos, van a "családállítás" módszer is, de erről nincs tapasztalatom.) Sok sikert, minden jót!
2017. dec. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Van. De gyógymód is van. Én szeretek hasonlatokat használni. Képzeld el, hogy a lelked a megszületésedkor egy tiszta, üres vászon volt. 5 éves korodban festettek rá egy réteg fekete színt. Majd 8 éves korodban is egy újabb réteg feketét, és 10-12 éves korodban is. Ezek a lelki sebek. Milyen színű most a lelki vásznad? Fekete. Le tudod róla vakarni ezt a vastag fekete réteget? Nem. De festhetsz rá világosabb színeket! Ezek az új, pozitív, örömteli élmények. Egy réteg, kék,zöld, vagy piros nem sokat fog változtatni, de 5-6 rétegtől már tompulni fog a fekete és erősebb lesz a piros. Ha sok réteg pirosat (örömet) festesz rá, akkor egy idő után már egyáltalán nem fog látszódni a fekete, és a vásznad teljesen piros lesz. Ekkor leszel boldog, és gyógyult. Szerezz élményeket (színeket), és fessed lefelé a feketét ezerrel. Bulizz, kirándulj, játssz, kutyázz, macskázz, alkoss, írj, olvass, szeress, nevess, nevess, nevess. Ezek a színek, és a fekete idővel átfestődik.
2017. dec. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én éppen ilyen okokból járok pszichológushoz. Sikerült találnom egy nagyon jót, végre! Mióta vele együtt dolgozunk, érezhető előrelépések vannak.

2017. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Igen,gondolj bele a gyerekkor és a fiatal felnőtt kornak kellene a legjobbnak lennie,ha azt elrontják,elég gyakran a szülők is hozzájárulnak akkor szinte mindent tökre tettek,mert 20-as éveid után már csak öregszel,nincs mire visszaemlékezni,már fiatal felnőtt vagy,már csak a meló van és az öregedés.
2017. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Erre jók a mélylélektani terápiában a KIP, a regresszió, az ego-state, és a Bradshaw módszerek.

Ha többet szeretnél ezekről tudni, nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Mire jó a hipnózis?

sorozatokat.

2017. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

5-ös!


Szerintem ez hüly.eség.


Hogyan lehet azt feldolgozni és elfogadni ha elszar ták az egész életed,azt a korszakot,ami a legmeghatározóbb,ami a legfontosabb,mert a gyerekkort,a fiatalkort ha az csupa rossz(nélkülözés,megaláztatás,nyomor,szegénység stb).Ez a kor amikor élni tudnál,amikor van nyári szünet,egyéb szünet,amikor tudnál utazni,élni stb.



Ez után már a munka világa jön,nincs szabadság,már csak folyton meló a semmiért,a napi megélhetésért,max. 1 hét szabadság.

Ha a gyerekkort elvették,a fiatalkort már nincs visszaút,ha csak nem nyersz egy halom lóvét akkor tökre ment az életed nagy része,mert már csak öregszel.Plusz gyerekkorban lehet barátokat szerezni,ha csóró voltál,vagy valamilyen oknál fogva kívülálló(szegény,vagy a külsőd előnytelen,sok sérelmed van és volt)akkor bizony nem lesznek barátok,nem lesznek élmények,nem lesz múlt,hogy vissza gondolj hova járkáltatok,miket beszéltetek,csináltatok....


nincs van,mert hiába szerzel egy barátot tegyük fel felnőttként,a legtöbb ember már 25-35 éves korára családos,vagy tartós kapcsolata van,tehát mindent velük csinál,te meg max nagy ritkán tudsz vele igazán összefutni,beszélni,tehát nincs kivel eljárkálnod,főleg ha nincs lóvéd.Sajnos pénz is kell hogy élhess.



Hiába van egy párod ha nincs pénz,keveset keresel akkor nem tudtok különálló életet kezdeni,utazni,élni.Igen is pénz is fontos.



Az orvos nem tudja semmissé tenni a múltat,nem tudja az időt visszaadni!Nem tud új múltat,barátokat,élményeket adni.Csak beszél,de ami másnak fiatalként,mert jó családba,vagy jó adottságokkal született megadatott nem tudja neked visszaadni.Csak a fogadd el dumát tudja nyomni!!!

De hiába mondod el mi bánt,van olyan amit nem tud helyre hozni!

Ha a külsőd miatt is támadnak,van olyan amin mint külső nem tudnak változtatni.

PL egyik ismerősömnek igen sok anyajegye,szeplője van,tényleg ilyet még én se láttam rajta kívül és egész életében ezért szenvedett,mindenhova irkál erről folyton,de nem lett jobb,ezt orvos nem tudja eltűntetni,ha érted?.Utálta a nyarat,nem mert fürdeni se jönni,egyszer tudtam elcsalni gyerekként na akkor értettem meg,én tudod mit meg tudom érteni nagyon is.

2018. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!



Neked mi a gondod?Mi történt veled?Mi miatt szenvedsz?Mi bánt?



Lehet ha leírod akkor kicsit jobban érzed majd magad.

2018. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os!


Mennyire igazad van!

Én sem gondolom, hogy egy ellopott gyerekkort bármiféle praktikákkal vagy hipnózissal pótolni lehetne.

Aki ilyet állít, az nem tudja, miről beszél. Főleg, ha valaki idegileg is beleroppant, akkor vajon neki mi hozhatja helyre a dolgait? Ha mondjuk teljesen egyedül maradt és magányos, mert szülei mondjuk korán meghaltak, stb. Vagy rokonai sincsenek.

2018. jan. 2. 12:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek kedves kérdező.Van amit nem lehet helyrehozni,pótolni vagy visszaadni.Ezt csak azt tudja aki átélte,aki nincs benne.
2018. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

Nem képes rá egy orvos sem,mivel ez nem egy fajta szerepjáték hogy visszaforgasd az időt és történjen máshogy,történjen az ellenkezője a dolognak.

Arra viszont képes lehet minden orvos hogy elfogadtassa veled,ez meg az megtörtént és kész,ennyi.

Akkor jönnek a kérdések,ez miért történt,ennek miért kellett úgy lennie?

Talán mert úgy volt megírva,vagy te magad formáltad tudattalanul az eseményeket,hogy ahogy az előttem hozzászoló hasonlatával élve a faladat feketére festve,később beszinezhesd 'jó' dolgokkal.

Az meg már hogy kinek-ki tehet az elszenvedett vagy vélt sérelmeiről mindenkinek magának kell meglátnia,és belátnia hogy az elkövető sem feltétlen(volt) 'normális'.

A nagy kérdés itt az,hogy te miben hiszel és miszerint formálod magadat?

2018. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!