Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire gyakori jelenség,...

Ez mennyire gyakori jelenség, valami problémára utal vagy csak a fáradtság okozta?

Figyelt kérdés

Mostanában azt vettem észre hogy elég idiótán tudok beszélni, néha betűket tévesztek (pl.már helyett mért mondok), nem sikerül elsőre kimondanom szavakat (régebben logopédushoz jártam, az s-sz betűkkel néha még mindig bajok vannak), vagy furcsán ragozok, ha nagyon fáradt vagyok akkor akár más szót is mondok mint amit akartam, bár ez tényleg ritka. Lehet idáig is volt ilyen problémám csak nem figyeltem fel rá, nagyjából egy hónapja kezdtem el figyelni hogy szinte minden nap legalább egyszer elrontok valamit. Persze nem vagyok egy beszédes ember, ezért lehet csak az a baj hogy nem "gyakorlom", de eszembe jutott hogy mi van ha ez valami mentális betegség. Vagy csak eltanultam volna? A családom, a szüleim is ilyenek, néha félre mondanak szavakat vagy ragokat ha nem figyelnek oda, ezt is mostanában figyeltem meg.:D De ugyanígy a barátaimnál is.

Azt tudom hogy ez néha normális, de minden nap nem túlzás egy kicsit? Nem arról van szó hogy teljesen összefüggéstelenül beszélnék és nem értenének meg az emberek, de engem akkor is zavar. Néha írásban is tévesztek betűket, de ez csak inkább akkor van ha hosszú napom vagy hetem van és mentálisan fáradt vagyok. Viszont pár napja rendesen alszok akár 9 órákat is, de a tévesztés ugyanúgy fennáll. Sőt, most hogy elkezdtem többet aludni még fáradtabbnak is érzem magam, például ha olvasni akarok is nehezebb felfogni a szövegek, inkább olyan tevékenységek esnek most jól mint a festés, rajzolás vagy zene hallgatás.

Lehet hogy csak egy kis szünet kellene mentálisan, és rendbe jönnék?



2017. dec. 26. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
fáradtság de akár ritkább esetekben komolyabb probléma is állhat az álltalad leírt nagyfokú fáradtság, figyelmetlenség hátterében! Érdemes lenne felkeresni egy pszichiáter szakorvost a panaszaiddal mert ezek még súlyosbodhatnak is!
2017. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy hány éves vagy és milyen hosszú ideje állnak fent a tüneteid?
2017. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Milyen súlyosabb betegségekre gondolsz?:o


Egyébként 17 éves vagyok, és pontosan nem tudom mikor kezdődött, a tévesztést nagyjából egy hónapja vettem észre, a fáradtság pedig az tanév után kicsivel kezdődött. Igazából ez az én hibán is, a legrövidebb napomon is 8 órám van, azt hiszem kicsit túlválalltam magam. De érettségi után tervezek egy nagyobb pihenőt, utána már jobb lesz a helyzet, több energiám lesz, addig meg igyekszek minél többet aludni.

2017. dec. 26. 15:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a figyelmetlenség máshol nem jelentkezik, meg mentálisan is rendben érzem magam, úgyhogy pszichiáterhez ezzel még nen mennék, csak ha esetleg rosszabodik.
2017. dec. 26. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!