Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stimuloton antidepresszáns?...

Stimuloton antidepresszáns? Lenne néhány kérdésem az antidepresszánssal kapcsolatban. Többi lent.

Figyelt kérdés

1, Mi történik, ha 3-5, tehát az ajánlott mennyiségnél több szem antidepresszánst vesz be az ember?

2, Illetve mi történik, ha alkoholt iszik rá az ember? Úgy hallottam az ellenkező hatást fejti ki. Ez igaz?

3, Mellékhatásként mond fejfájást, hányingert, de hányni is lehet tőle vagy csak hányingert okoz?



2017. dec. 29. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

1, nem vettem be többet az ajánlott mennyiségnél, viszont mikor volt egy minimális adagemelésem jobban kiütött, szóval szerintem eléggé szétcsapna.

2, nem tudom, nem ittam rá alkoholt.

3, a mellékhatások általában csak a kezelés elején jelentkeznek aztán elmúlnak, minden esetre én ilyet pont nem tapasztaltam.


Egyébként a legjobb az, ha betartod az orvos utasításait. Az antidepresszáns, és a depresszió nem játék, pláne ha gyógyszert is kaptál rá.

2017. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

1. Nem tudom még nem próbáltam ki és te se tedd

2. Szerintem szédülni fog

3. Hányni is lehet igen nem is keveset

2017. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Remélem tudtam segíteni!
2017. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! En ugyan nem ezt a gyogyszert szedem, hanem egy cymbalta nevu antidepresszanst, de mivel meg ugyanaz az antidepresszans is maskepp hat az egyes emberre, ugy gondoltam, hogy leirom a sajat tapasztalataimat, meglatasaimat. (Amugy regebben szedtep Prozacot meg Citapramot v vmi ilyesmi neve volt).


1. Ezt csak hallomasbol tudom*. Ha szerotonin visszavetelgatlos gyogyszered van (un. SRI), akkor a tulzasba vitt adagolas konnyen jarhat szerotonin-szindromaval. Valoszinuleg ez olyan, rossz ertelemben vett 'izgalmi allapotot' okoz, mint egy durva panik-mania-pszichozis kombo, mar amennyiben kibirja a szived. Ha szerotonin es noradrenalin visszavetel gatlos gyogyszerrol beszelunk, akkor a noradtenalin miatt meg veszelyesebb es durvabb a dolog. Ez es a mergezes az, amit soha nem akarnek atelni.


2. En ugy tudom, hogy az antidepresszansok nem a kozponti idegrendszerben fejtik ki a hatasukat (ahol az alkohol teszi), igy nem tiltott, csak ellenjavallt alkoholt fogyasztani antidepi melle. A szorongasoldok melle szoktak kifejezetten tilalmazni.

A sajat orvosom kifejezetten 'engedelyezte', hogy 1-2 decit igyak, bar bevallom, hogy ittam mar ra 1,5 uveg bort is, es nem tortent semmi. Az en gyogyszerem betegtajekoztatojan azt tuntetik fel, hogy az alkohollal valo egyutthatasa 'nem ismert'.

Viszont az alkoholt psziches eredetu betegsegek eseten abszolut nem tanacsos fogyasztani, ha az ember jol akar lenni a kesobbiekben is. Nekem tobbfele mentalis problemam volt, es valamennyinek sulyosbitotta a tuneteit az alkohol (panikbetegseg, gad, depresszio stb.)


3. Az elso ket antidepimnel rengeteg mellekhatas fel volt sorolva, szinte rettegtem toluk, de abszolut nem volt semmi tunet.

A mostani egy picit 'gorombabb' gyogyszer, mint a tobbi, igy ettol is rettegtem..mar az elso szem lenyelesekor panikrohamot kaptam, pedig akkor meg nem is hathatott. Az elso hetben tapasztaltam a leggyakoribb tunetek koze soroltak kozul kettot (enyhe szorulas, fokozott boldogsagerzet). Abszolut kibirhato volt, szoval szerintem ne aggodj. :) Remelem, hogy en is tudtam segiteni egy kicsit.

2017. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Aki tud még segíteni, vagy tapasztalatokról mesélni, várom!

2017. dec. 29. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a gyógyszereket mg-ban mérik, az, hogy hány szem, relatív. Én paroxetint szedek 4 éve, ez is ssri. Soha nem vettem be többet az előírtnál. Alkohollal csak ésszel, ha lerészegedel, másnap borzasztó szorongásod lesz, tapasztaltam nem is egyszer. Mellékhatás lehet hányinger de én sose hánytam tőle. Inkább a libidócsökkenés ami zavaró vagy a rémálmok. 28/F
2017. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Stimulotont szedek.

1. Emelni csak akkor érdemes, ha a korábbi adag nem hat. Mivel ez normál esetben még az első hetekben történik, egy darabig még jobban fokozza a tüneteket. Ha már sínen vagy, akkor 1-1 alkalommal nagyobb adag nem fog semmit sem eredményezni, rendszeresen meg ugye minek szednél többet.

2. Lehet rá inni. Folyamatosan, egyenletesen és késleltetetten fejti ki a hatást, semmi nem fog történni, ha 10 perc múlva iszol rá valamit. Ha viszont nyugtatót is szedsz, arra ne igyál, az érthető okokból azonnal teljes erőbedobással elkezd felszívódni.

3. Mellékhatásként nekem nincs semmi, az elején volt - a szorongásos tünetek felerősödésén kívül, ami természetes - éjszakai izzadás és némi libidócsökkenés.

Továbbá azt tanácsolom, hogy naponta ne 1x, hanem kb 3 alkalomra elosztva vedd be. Így nem fordulhat elő véletlen duplázódás sem, illetve ha kimarad 1 csak 33% "veszteség".

2017. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!