Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 22 éves vagyok, már évek óta...

22 éves vagyok, már évek óta tart egy lelki problémám, nem találtam megoldást! Ha elkezdeném használni a Xanaxot akkor jobb lenne?

Figyelt kérdés

2017. dec. 30. 12:09
1 2
 1/11 Miss Endzsi ***** válasza:
20%
Nekem nem múlik, akárhogyan is szeretném. Teszek ellene, mégis van, hogy visszahúz. Bevallom, ilyenkor előkerül a fű és utána sokkal jobban érzem magam másnap is. Gyógyszereket nem szednék erre.
2017. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Ne egy gyógyszertől várj javulást, mert könnyen rá lehet szokni. Szép lassan nézz szembe a problémákkal, és fokozatosan meg tudod majd oldani őket, mert mindenre van valami megoldás.


Ezt a pszichológusom mondta, szerintem nagyon igaz: "Előbb vagy utóbb, ez vagy az lesz, így vagy úgy." Szóval nincs olyan, hogy nem lesz semmi, csak erőltesd meg magad egy kicsit. Merj segítséget kérni.


Ha gondolod, írhatsz privátban, tudom, milyen az, amikor sokáig nem látod a kiutat. Szívesen meghallgatlak.


L/19

2017. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia! 22 éves vagy, nagyon fiatal még. Szeretnék segíteni, úgyhogy elmondok neked valamit. Először is azzal kezdem, hogy igen, segít a Xanax. De! Van valami, amit nem hagyhatsz figyelmen kívül. A függés , amit okoz. Tudom, milyen. Csak akkor kezdj bele, ha megértetted, hogy működik, és még akkor is akarod. Segítek megérteni privátban, ha rám írsz. Elég bonyolult addiktológiai kérdés, tolerancia, felezési idő, nanogrammm/mililiter számolás... elég matek, de leginkább józan gondolkodás. A biológiai oldallal nem fárasztalak, az addiktológiai alapok a legfontosabbak. Kérdezz bátran! Egy dolgot már az eleje előtt illik tisztázni: ha belekezdesz, rászoksz. Ne úgy állj hozzá, hogy nem leszel függő. Dehogynem. Ha belekezdesz, akard teljes szívből és tudd kontrollálni.(Ehhez kell a tudás.) Úgy kezdd el, hogy nem akarsz leszokni. Azzal már feltételezed, hogy muszáj lesz, mikor elveszted a kontrollt. Nem. Kontrollálni kell, és lehet is, és segít is. Tudom, hogy segít! A leszokás sosem megoldás, bármikor tudok segíteni, tanácsot adni, persze csak ha tényleg szeretnéd. Ha még nem ijesztettelek el, azt is el kell határozni, hogy ez egy végleges döntés. Valóban le lehet szokni, de az olyan fájdalmas. Talán azt tudnám mondani, hogy a lelked belehal, elsorvad. Aztán lassan újjáépül. Minden megváltozik benned, kivéve egy dolgot. Hiába szoksz le, függő maradsz. Ismered az élményt. Olyan mint mikor örökké zsíros kenyéren élt valaki, és megkérdezi, hogy szerintem megkóstolja e a csokoládét. Szerintem igen, csak ne veszítse el a kontrollt. Aki kipróbálja, övé az élménye, ezért függő az is, aki már leszokott. Továbbá leszögezném, hogy én sose szoktam le, nem is tartozik a céljaim közé. A kontrollt tartom -immár sikeresen- 2 éve. Elhatározás kell. Ez befolyással lesz az életedre. Persze számíthatsz rám bármi kérdésben. Tudom gáznak tűnhet a válasz, főleg, ha elmondom, hogy csak 17 éves vagyok. Igen le fiataloztalak, mert ez az igazság, azt pedig nem tartom magamban. Ismerd meg a témát, kérdezz. Én nem csak elkaptam a tablettát és ide vele. Utánanéztem, megéri e. Akkor megérte, úgy gondoltam. Most, 2 év szedés után is így gondolom. Alapos utánajárás volt:) ne ijedj meg , itt leszek végig. Remélem tudok/tudtam segíteni, ez volt a szándékom. Szerintem érdemes.

Egy tapasztalt

2017. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Sokat segítene, ha konkrétan tudnánk, mi a probléma. Van, amikor elegendő néhány terápiás beszélgetés, és van, amikor gyógyszer kell. De csak úgy saját magadtól ne kezdj el gyógyszert szedni, csak ha orvos javasolja!

Igen, segíthet a Xanax, viszont a függőség kialakulása miatt semmiképp nem ajánlott hosszú ideig szedni.

2017. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Igaza van a harmadiknak. Ha megtudod milyen valami szertől lenyugodni és jól érezni magad, onnantól már függő vagy. Tudod milyen volt, és majd, amikor újra sz*rul leszel, ugyanazt az érzést akarod, és tudod, hogy könnyedén megkaphatod. Nem tudom mi a rosszabb. Tényleg megkapni, vagy továbbra is mélyen lenni egész nap.
2017. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszi #5! Igen a szándékom segíteni. Megkapni nem rossz amúgy. Kielégítő érzés, mintha abban a pillanatban mindened meglenne. Még egy indok mellette. A toleranciával vigyázz, hosszútávon.
2017. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

A gyógyszer nem fog segíteni és baromi könnyen rá lehet kapni. Én kb. 10-12 éve szedek Frontint, kisebb-nagyobb kihagyásokkal (hasonló, mint a Xanax, csak más a neve). Egyszer orvosi felügyelet mellett leszedtek róla, mert akkor már nyakra-főre szedtem. Olyan elvonási tüneteim voltak, hogy azt senkinek nem kívánom. Azóta sajnos visszaszoktam, és ugyan kevesebbet, de a mai napig szedem napi szinten. Nem vagyok tőle jobban - csak annyira, hogy pár órára kicsit lenyugszom - , de egész egyszerűen igényli a szervezetem. Néha, ha feszültebb vagyok, többet szedek be belőle az előírtnál, akkor pár órán át olyan vagyok, mint egy alvajáró.

Amúgy csak összahasonlításképpen: 15 évig ittam és egy betegség miatt le kellett tennem a piát 2 éve. A pia elhagyása közben nem voltak olyan elvonási tüneteim, mint mikor a Frontinról próbálták leszedni. Persze minden ember más, ezek csak az én tapasztalataim.

2017. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ezzel nem azt akarom mondani, hogy a pia megoldás, csak azt próbáltam szemléltetni, hogy ezek gyógyszerek milyen szintű függőséget tudnak kialakítani egyes embereknél.
2017. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves #7! Arra mondtam, hogy haláli fájdalmas. Persze elkerülhető, a beszedett mennyiség kontroll alatt tartásával. Tudom, milyen a megvonásos szindróma. Ahogy te mondtad a piával, úgy heroinisták szerint is nehezebb a Xanax megvonása mint a heroiné. Ettől függetlenül ezt nem muszáj átélni. Nekem is volt másfél tiszta hónapom, tőlem független okokból. Tényleg elkerülhető a szörnyűség. A szervezet igényli, hát ez a tolerancia. Teljes mértékben jogos, és velem is úgy van, naponta szedem. A tapasztalatokkal együtt, soha egy percig se bántam!
2017. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
#9 Én viszont megbántam. Az igazság az, hogy reméltem, hogy segíteni fog, ezért is kezdtem el szedni, de nem segített. Most viszont már annyira rászoktam, hogy letenni se tudom. Elég komoly mentális betegségeim vannak, öngyilkossági kísérletem is volt már, és jelenleg is az öngyilkosságon gondolkodom, hiába szedem a gyógyszert. Szóval, úgy tűnik, ez nekem nem megoldás, ezért nem is bíztatok senkit a szedésére, persze mindenki azt csinál, amit akar, csak számoljon a következményekkel.
2017. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!