Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek tanulni, miért?

Félek tanulni, miért?

Figyelt kérdés

Valamiért félek elkezdeni tanulni, ez sz egész eddigi életemben így volt, ill. Általános iskola után.

Mitől lehet ez? Van valamiféle pszichológiai oka?

20/f



2017. dec. 31. 01:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Hamar felfogok és megértek mindent, mégis félek valamiért belekezdeni.
2017. dec. 31. 01:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedd könnyedén,ne foglalkozz más negatív véleményével! Szard le,ha azt mondják nem fog menni,mert ők irigyek.
2017. dec. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Félsz? De mitől? Nem értem...


Elkezdeni persze nehéz mindig. Az az egyik legnehezebb része szerintem. Legalábbis én a vizsgák előtt sokszor voltam úgy vele, hogy tologattam a dolgot. De csak lustaságból alapvetően, meg mert nem volt hozzá kedvem. Aztán amikor már benne voltam, elkezdtem olvasni a könyvet például, vagy kidolgozni a tételeket, onnantól már ment a dolog, és nem akartam abbahagyni sem.

2017. dec. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért félsz, mert nagyon nagyon sokat kell tanulnod és az agyad rávesz, h halogasd. Velem is ez van. Most is :/
2017. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Krisz_39 ***** válasza:

SZia, hát őszinte leszek.


Szerintem nem veled van a baj. Hanem ezzel az egész rendszerrel. Hülyeségeket tanítanak. Legalábbis ez az én meglátásom. Mindenki egy egyéniség, őrületes nagy tálentumokkal és hiányosságokkal. Probálják mindkire ráhúzni ugyanazt a kabátot. De ez lehetetlen.


Anyit tanuljál, hogy ne bukjál meg.

Aztán meglátod mi az ami igazán érdekel. És abba bele tudod ásni magad.

2018. jan. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy maximalista vagy? Vagy legalűbbis hajlasz felé? Tudod, hogy nem tudsz nincs kedved annyi energiát belefektetnia dologba amitől közel 100% lenne ezért el se kezded. Velem legalábbis egyetem első évéig így volt. Aztán itt már a kettesnek is örülök, így annyit tanulok amennyit kedvem van és sosincs büntudatom ha nem jó.. :D
2018. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!