Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasmenést okozok az elmémmel?

Hasmenést okozok az elmémmel?

Figyelt kérdés
Végzős diák vagyok és egyszer az iskolában nagyon rámjött a hasmanés. Rettenetes volt több szempontból is, rámnyitottak,nagyon fájt a hasam stb. Azóta gyakran fáj a hasam reggel és volt olyan hogy nem bírtam elindulni iskolába mert egyszerűen nem ment. Rettegek már egyszerűen elindulni az iskolába mert attól tartok hogy megint az lesz mint ami már megtörtént.. :( A szüleim sem nézik ezt jó szemmel hogy néha elindulni sem bírok és néha ki kell jönniük értem kocsival az iskolához.Egyszer már próbáltam bevenni hasfogót de épp az ellenkezőjét váltotta ki. Azon gondolkoztam hogy lehet hogy ez fejben dől el és úgymond csak bebeszélem magamnak ezt az egész hasmenéses dolgot.(a "trauma" miatt.) Mit tegyek?? Már nem bírom egyszerűen!!!!

2018. jan. 3. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem traumának hívják, hanem úgy hogy stressz, meg idegesedés. És ezt úgy is lehet kezelni, hogy elmész a háziorvoshoz, és elmondod neki : stresszelsz, ez van, nagyon kellemetlen, adjon rá valamit...
2018. jan. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezt tényleg az elméd okozza valószínűleg. Nekem a hányással kapcsolatban volt nagyon rossz élményem óvodás koromban, azóta is rettegek tőle pedig ennek már 13 éve. Volt egy nagyon rossz időszak amikor minden nap hanyingerrel keltem és feküdtem. Gyógyszerek, nyugtatók nem segitettek. Az segített, hogy valahogy megértettem magammal, hogy egészséges ember nem hány csak úgy és magamnak generalom a rosszullétet. Egyébként sajnos nem tudok rá neked biztos megoldást mondani, pazichologusnal is jártam, nekem ő se segitett. A mai napig sokszor rámtör a pánik, de legalább már nem mindennapos.
2018. jan. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már sajnos itthon is jelentkeznek a tünetek.. Fontolóra vesszük a szüleimmel azt, hogy magántanuló legyek. Hétfőn kiderül minden.
2018. jan. 6. 00:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Az orvosod mit mondott? Mert az nem megoldás hogy elmenekülsz a stresszes helyzet elől, vagy élhetsz egész életedben a négy fal között...
2018. jan. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elmentem a háziorvosomhoz, és elküldött pszichológushoz. Először nagyon ideges voltam miatta, de rájöttem hogy sokat segíthet. Kibeszéltem a problémáimat neki és tanácsokat adott. Egyre kezdett enyhülni a probléma és én is mint az előző válaszoló megértettem magammal hogy ez nem normális. Nem normális hogy egy embernek csak úgy el kezd menni a hasa. Nyugtatókat kaptam a problémámra és segített (viszont nagyon álmos voltam tőle mindig).Mára már sokkal jobban vagyok és nem szokott előjönni ez a probléma, csak ha gondolok rá de akkor is megnyugtatom magam hogy ez nem normális és ilyen nincs. :)


Összegezve: Bármi problémád van ami ehhez kapcsolatos kedves olvasó minél hamarabb beszélj az orvosoddal hogy mi legyen! (ja és ha hasmenéssel vagy így mint én, ne szedd magad tele hasfogóval mert nem lesz jó vége! :D )

2018. márc. 11. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt. Irritábilis bélszindrómának is hívják, nekem pánikrohamokkal is társult.


Buszon egyszer majdnem végem lett. Utána volt még pár nagyon kellemetlen eset... aztán én is elmentem a pszichiáteremhez.


Kaptam egy dopamimerg rendszerre ható gyógyszert és nyáriszünet is volt az egyetemen. Így sikerült szép lassan leküzdenem. Xanax is segített olykor olykor. Engem nem álmosított.


Manapság rendeződött a belem, de néha még rámjön a para, mi lesz ha visszatér.

Hálisten befejeztem az egyetemet, lett munkám és a doktorit csinálom... ez már nem olyam stresszes, minimális megfelelés van csak. Ha tényleg nagyon nagy a gebasz, akkor bedobok egy 0.5-ös Xanaxot, de ritka ez már.


Az agynak nehéz parancsolni. Minél inkább annál inkább kiszúr veled :D

2018. márc. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!