Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki ért a...

Van itt olyan, aki ért a nyugtatókhoz?

Figyelt kérdés
Röviden: Frontin függő voltam, letettem, de hirtelen, amitől súlyos, elhúzódó elvonási tüneteim lettek. 14 hónapig bírtam a szenvedést, és inkább visszavettem egy keveset (3x-4x 0.25 mg)Viszont nem igazán hat, mert megmaradtak a tünetek. Mi lehet a baj? Szakemberrel is fogok beszélni, nem kell külön ajánlani, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm.

2018. jan. 4. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
A pszichés traumákat nem lehet bogyókkal meggyógyítani, legfeljebb pillanatnyilag enyhítheted a szenvedést. Ha elhatároztad, hogy szakemberrel beszélsz, legyen az mélylélektani terapeuta (legjobb az integratív) aki KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni módszerekkel kezel. Azt az okot kell átdolgozni, ami az eredeti problémádat kiváltotta.
2018. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már nem lelki dolgok okozzák a tüneteket, hanem a nyugtató elvonása. Akit érdekel, és nem tudja, annak elmondom, hogy ezek hosszú távú szedése fizikailag változtatják meg az agyi receptorokat. Az 1. válaszoló is zöldet kapott, de inkább olyanok írjanak, akik tudják, hogy miről beszélek.
2018. jan. 4. 21:06
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Én 6 évig voltam frontinfüggő. Egyszer elegem lett, és hopp leszoktam. 1 hét pokol, még egy hét kisebb pokol, és aztán egyszer csak elmúlt a bajom... Megéri az az 1-2 hét szenvedés!!!
2018. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

1-es

Már megint ez a süketelés. Értsétek már meg, hogy nem lelki, hanem szervi oka van ennek. Nincs mit feltárni.

Kérdező:

Emeld az adagot, amíg már éppen elviselhető, aztán pár hét után nagyon lassan hónapok alatt építsd le.

2018. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ok nélkül semmi sem romlik el,végül is.

Ahhoz kell önmagad,a múltad és ahogy az előttem lévő leírta a szerved,azaz agyad egy szintig.

Sok minden függ attól hogy miként hiszel,legyen az bármi vagy bárki és ahhoz a célhoz hogyan juthatsz el,mivel a gyógyszerek egy alapot,egy pillanatnyi állapotot javíthatnak így a terápia lenne az elsődleges vagy egy beszélgetés valakivel akiben valóban bízol.

2018. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! 2 éve szedem a frontint, én sose álltam le. Az, hogy 14 hónap után is szenvedtél, sajnos reális. Én összesen 2 hónapot bírtam, azt se szándékosan, és fetrengtem , fájt a fejem, hányingerem volt, teljes depresszió, szuicid gondolatok. Még el is terveztem a halálomat. Meg is próbálkoztam vele, mindent előkészítettem hozzá, végül nem tettem meg. Az állított meg csak, hogy egy hang azt mondta nekem, hogy mindig van esély újrakezdeni. Akkor volt az, hogy ismét szedni kezdtem.

A kérdésre válaszolva , hirtelen hagytad el, nem írtad meg mekkora dózist, de mindegy, mert kiürül a szervezetből egy hónap alatt. Persze akkor ugye jön a megvonásos szindróma , igazi lelki terror, saját halálodat éled meg, felemészted az utolsó utáni erőidet, arra használva, hogy az adott napon csak maradj életben, és ne öld meg magad! Nem tudom, az az 1mg amit írtál, hányadrésze a régebbi adagolásodnak, a helyedben a régi adag felét, vagy kétharmadát szedném, ahogy érzed. Aztán a teljes régi adagodat egy hétig, majd legalább 2 hónapig a felét , vagy egyharmadát. A 0,5mg-os tolerancia (tehát a vérben 100nanogramm/mililiter -es koncentráció) már jónak számít, kellően alacsony ahhoz, hogy átéld a teljes hatást, a jó érzetet, szorongásmentességet, nyugodtságot, olykor eufóriát. (Számomra az a bevételt követő pillanat, teljes kielégültség, egészség érzése, kiteljesedés). Próbáld kb 0,5mg-nál tartani a toleranciát, ebben sokat segíthet az alprazolám felezési ideje(12 óra), ha ezzel számolsz, nem esel bele a kontrollvesztés csapdájába.

2018. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!