Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne pszichológushoz...

Érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Egy 15 éves lány vagyok, de érzem, hogy valami nincs rendben.

Pici koromtól kezdve zárkózott vagyok, a szüleim is ilyenek, de ez egy pár éve rosszabb lett. Szinte képtelen vagyok az ismerkedésre, hónapok, évek múltán sem feltétlenül tudok megnyílni az embereknek. Emiatt nagyon sokat szorongtam, főleg, mielőtt elkezdődött volna a középiskola. Még nyáron egy pánikrohamom is volt az ilyesfajta gondolataim miatt, de az lehet nem az első eset volt. Sajnos nem tudok kinél rákérdezni, hogy beazonosíthassam.

Iskolában javarészt egyedül vagyok, rendkívül rágörcsöltem arra, hogy kellenek új barátok, de néha már az az érzés is elfog, hogy nem is akarok ismerkedni, nem érdekelnek az emberek.

Olyan érzés, mintha megállt volna az idő pár éve.

Néha már olyan sokat kattogok ezeken a dolgokon, hogy azt hiszem, beleőrülök.

Nem tudom, kihez fordulhatnék. Nincs merszem a családom elé állni ezzel, hisz nekik még ennél is több gondjuk van, így ötlött a fejembe a pszichológus ötlete, de ott van bennem a félsz, hogy ez csak a tini kori hangulatingadozás és ezek mindenkivel megeshetnek, hogy nem venne komolyan.

Inkább tűrjek, és próbálkozzak jobban a változás érdekében, vagy forduljak pszichológushoz?

Bármi nemű válasznak örülök, de az alpári hozzáállást kérlek mellőzzétek!



2018. jan. 5. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a megoldás,ha rájössz,nem kell megfelned senkinek se! Nem számít más negatív véleménye,nem ér annyit semmilyen kritika,hogy ezért tönkretedd magad.
2018. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen, minél később mész annál nehezebb lesz normálisan élni
2018. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy egyedül és a családtagjaid segítségével sem tudod megoldani a problémáidat, és szeretnéd valakinek kiönteni a lelked, aki nem ítélkezik feletted, akkor igen, menj el pszichológushoz. Iskolapszichológushoz is fordulhatsz, ha van az iskoládban.
2018. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem introvertált vagy. Ha ezt felismered, és megtanulsz együtt élni vele, akkor sikeres és boldog is lehetsz. Nem mindenkinek van szüksége társaságra, én is ilyen vagyok, tudom, milyen érzés.

Csak magadnak akarj megfelelni, keress olyan elfoglaltságot, hobbit, amihez nem kell partner, és ne foglalkozz másokkal. Nagy előnye, hogy nem kell alkalmazkodni. Csak magaddal törődj. Hidd el, nem olyan rossz.

Egy jó darabig én is irigykedtem azokra, akik kifelé élik az életüket, nagy baráti társaságuk van, és én is olyan akartam lenni. De aztán rájöttem, hogy felesleges erőlködnöm, nekem nincs szükségem másokra. Egész jól elvagyok ezzel a tulajdonsággal.

Még az is lehet, hogy ha megszabadulsz az emiatt érzett görcstől, meg tudsz majd változni, főleg ha már nem érzed kötelezőnek. :) Ne feledd, csak te számítasz!

2018. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tágítsd a szellemi horizontodat, járj el könyvtárba. Én legalábbis ezt tettem középsuliban. Nekem se volt igazi jó barátom ott, sokszor éreztem magam egyedül. Kamaszkorában felnagyítja az ember ezt a problémát, mintha ez lenne a világvége.


Kamaszkor és ifjúkor az az időszak amikor az ember kialakít magának világnézetet, nem mindenki tudatosan. Miért ilyen a világ, miért van benne szenvedés, ki vagyok én? Ezekben segít az olvasás.


Sportoljál, az javítja a közérzetet, egyrészt levezeti a stresszt másrészt az alakot is formálja.


Illetve koncentráljál a tanulásra, hogy jó pályát válasszál majd.

2018. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A suliban nincs iskolapszichológus? Hidd el, egy normális pszichológus nem fog lekezelni. A tágabb családban nincs valaki, pl nagynéni, akiben megbízol és le tudnál ülni beszélni vele? Talán neki könnyebb lenne megnyílnod, mint a szüleidnek.
2018. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A tinedzser kor ezzel jar de viszont az azt az allapotot fokozza nm teremti.Ha egyutt tudsz elni ezzel ha elfogadod ha nm stresszeled magadhogy marpedig neked kell tarsasag az jo.de sztm elmehetnel a pszichologusnak az a dolga hogy foglalkozzon az emberekkel.anyukam pszichologus es sok tinedzser jar hozza
2018. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!