Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsokról tapasztal...

Antidepresszánsokról tapasztalatok, valamint a róluk való leszokás. Érdekel valakit? Többi lentebb:

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Rengeteget tájékozódtam külföldi oldalakon mielőtt elkezdtem bármit is szedni, tehát amit leírok az egyrészt a saját, valamint sok-sok néha már szakértő fórumozók véleményei.

Közel egy évig szedtem Escitalopram-t (Escitil, Cipralex, Scippa). Már az első szem bevétele után pár órával éreztem egyfajta álmosságot, egész testet átható ásítozás lett úrrá rajtam. Első hétben kis étvágytalanság, fejfájás, majd ez megszűnt. Egy hónap után megoldódtak a problémáim, már nem érdekeltek a gondjaim, de ezzel együtt igazán úgy semmi. :D Tudtam, hogy ez sem jó, de inkább ez minthogy ingerült legyek, idegesítsenek a gondjaim amelyeken igazából változtatni úgysem lehet. Kicsit mintha a cigit is megutáltam volna, ami talán jó is, de valahogy már az ízek sem ízlettek annyira, a zenék sem hoztak úgy lázba mint ahogyan az megszokott volt, azért a jót is elvette valamilyen szinten. Kicsit lustább voltam tőle, de azért még mindig lementem heti 4x a konditerembe, de érezhető volt, hogy nehezebben veszem rá magam azért. Amúgy sem voltam kis étvágyú, de talán picit növelt az étvágyamon, de súlynövekedés talán az edzések miatt nem volt tapasztalható.

9 hónap után mivel úgy vettem észre, hogy a libidóm alábbhagyott, gondoltam leállok vele, szépen, 6 héten át csökkentem a dózist. Az orvosom ajánlotta a Mirtazaphine-t, hogy az nem okoz szexuális diszfunkciót, próbáljam meg azt.

Sok helyen olvastam, hogy sok esetbenaz antidepresszánsról való leállást segíti, ha átváltunk egy másik antidepresszánsra legalább 2 hétig. Megvan ennek a kémiai magyarázata, de ezzel most nem untatnék senkit.

Elkezdtem a Mirtazaphine-t, először 15 mgvel, majd 30 mg-vel folytattam. Hiába írták sok helyen, hogy növelve a dózist nem fog úgy egész napra kiütni, de nálam ez nem vált be még napi 45 mg-vel sem. Már az első hét után észrevettem, hogy merevedési zavarom lett, olyan volt mintha a hímvesszőm nem is az enyém lenne, még éjszakai vagy reggeli merevedésem sem volt már igazán csak valami fél állapot... Milyen fura, pedig sokaknak pont, hogy ez a gyógyszer nem okoz ilyet ugye?

Nagyon megijedtem, s két hetes szedés után abbahagytam.

Semmilyen elvonási tünetem nem volt így, hogy egy másik gyógyszerre váltottam.

A merevedési problémám az megmaradt még utána is.

Olvastam egy tanulmányt, ami szerint az alkohol néhai, hangsúlyozom néhai fogyasztása segíthet az agyi neurotranszmitterek egyensúlyának helyreállításában. Ez is valahol észszerű, hisz az agyi kémiai folyamatok is, mint az élő szervezetekben általában legyen az akár a hormon rendszer is, mindig az egyensúlyra törekszik. Próbál egyenlíteni...

Megittam egy üveg jó minőségű bort, a merevedésem rögtön helyreállt és azóta is normális.

Nem mondom, hogy mindenkinek működik ez az eljárás, nyilván egy komolyabb betegségnél jóval nagyobb rizikófaktorokkal kell sajnos számolni és nem mindenki ugyan úgy reagál bizonyos szerekre, vagy azok megvonására.

Ezen kívül még számolni kell a gyógyszeres kezelés megkezdését megelőzően fennálló probléma visszatérésére.

Azt látom ma, hogy nagyon sok esetben túl könnyen felirnak orvosok antidepresszánsokat, sokkal nagyobb kivisgálás szükségeltetne ahhoz, hogy úgy gondolják, a gyógyszeres kezelés mellett kell dönteni. Emellett azt látom, hogy sokszor vagy nem akarnak, vagy nem is igazán tudnak igazi tájékoztatást adni az orvosok, nem egyszer fordult elő, hogy én mondtam újat az orvosaimnak bizonyos gyógyszerekkel kapcsolatban. Pedig sehol sem tanultam, bárki számára elérhető főleg külföldi tanulmányokat, beszámolókat olvastam.

Sok szerencsét mindenkinek!



2018. jan. 10. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
2018. jan. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy érdekel-e valakit.
2018. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem érdekel:D Én a Stimulotontól lettem nagyon szarul, 16 nap után abba is hagytam:/ Kb még most is érzek mellékhatást.. remélem néhány hónap alatt visszaáll majd az agyam. Már mintha javulna december 18.a óta.
2018. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Megírod nekem, hogy mit érzel???


Üdv: Norbi

2018. jan. 15. 14:52
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as

Mindenki rosszul lesz az első 2 hétben. Van, aki nagyon is. Ezért írnak mellé nyugtatót is.

2018. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerencses vagy, hogy neked visszatert a szexualitasod, sok ember eletet permanensen tonkreteszik.
2018. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!