Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes bipolárokkal beszélni...

Érdemes bipolárokkal beszélni erről?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom elmondása szerint bipoláris személyiségzavarban szenved. Valamiért nem akar orvoshoz menni ennek ellenére, talán mert drága, vagy az ingyen szolgáltatásokban nem bízik. Eleinte elfogadtam, majd egyre zavaróbbnak tartottam a viselkedését. Néha sokat panaszkodik, máskor meg olyan, mintha minden OK lenne. Elég magányos, azt mondta én vagyok az egyetlen, aki rendszeresen beszél vele, a többi barátja max. alkalmi. Bár még én is nehezen bírom egyes hülyeségeit (másképp megszerettem, azért foglalkoztam vele). A legzavaróbb, hogy mindenkit úgy kezel, mintha nem tudná eldönteni, hogy szüksége van-e társaságra vagy sem. Képes hosszasan panaszkodni, drámaian arra, hogy nem törõdnek vele, milyen egyedül van, közben õ maga is tudja, hogy máskor meg épp õ az, aki eltaszítja és kritizálja õket. Ez az ellentmondás nem tudatosul benne. Egyszer úgy beszél magáról, mint egy mártír, akitõl mindenki elfordul, miközben õ olyan rendes(ez részben igaz); máskor meg arra panaszkodik, hogy mindenki idegesíti. Eleinte nem értettem, hogy miért ilyen a kapcsolata minden barátjával, de mostmár értem.

Nekem is elõadta ok nélkül, hogy idegesítem õt. Nem tudom mi baja, és miért panaszkodott, de ha mindenkivel így viselkedik, mint velem (eleinte folyton jópofizik, aztán ok nélkül a semmire felkapja a vízet), akkor nem kellene csodálkoznia azon, hogy egyedül van, esetleg elfogadhatná, hogy eldönthetné, hogy egyedül jobb neki, ha mindenki idegesíti.


2018. jan. 11. 12:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy egy ideje nem foglalkozok vele, de ha nem lesz jobb, akkor nem is lesz okom.

Amikor megismertem, úgy kezelt, mintha nagyon közel állnánk egymáshoz, szinte lelkitársként, akivel minden jót-rosszat megosztott. Kb. fél év múlva kezdtünk összeveszni, a hisztijei miatt elment tõle a kedvem és nem volt kedvem annyira beszélni, ha nem változtat a hangszínen. Nagyon fájt, hogy azt állította, hogy nem vagyunk egyhullám hosszon, elég érthetetlen volt, az elõbbi viselkedéséhez képest meg nagyon kétszínū. Mégis nekem van būntudatom, azon gondolkodtam, hogy mit csináltam rosszul? Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e egyáltalán normális kapcsolata hosszú távon valaha, ilyen hozzáállással?

2018. jan. 11. 12:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ő ilyen. Másként működik, ez sajnos nem gyógyítható.


Ha beszélgetsz vele, akkor ne emeld a hangod, hanem halkan, nyugodtan mond meg neki, hogy majd ha megnyugodott, akkor hívjon, neked dolgod van.


Ne dobd el magadtól, mert a társaságod sokat javíthat az állapotán.

Fogadd el így, gyereket ne csináljatok.(ez vicc akart lenni)

2018. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm.

Nem szoktam emelni a hangom, sõt épp, hogy csendesebb, halkabb vagyok:))

Nem én dobtam el magamtól, hanem õ engem, vagy nemis tudom. Többszõr elõfordult, hogy úgy tūnt, ilyeneket mondott, hogy nem értjük meg egymás, zavarja, hogy nem értem meg õt (ami nem igaz, nem értem honnan veszi). Aztán tovább keresett, érdeklõdött irántam rendszeresen, én meg úgy éreztem, mintha valójában nem is lenne kedve, ha már ilyeneket mondott azelõtt...

2018. jan. 11. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nekem inkább személyiségzavarnak tűnik, mondjuk sem ő, sem én nem vagyok orvos.


Miért nem megy el pszichiáterhez, ha rossz neki?


22/N

2018. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sephoris válasza:
A leírtak alapján én egy jó adag nárciztikus személyiségzavarra tippelek. Tipikus, hogy ha beszélgettek arra sosem kiváncsi veled mi van, hogy érzed magad, csak mindig ő legyen középpontban. A bipoláris nem ilyen, ott depressziós és mániákus állapotok váltakoznak, és nem a másikra fogja rá, hogy nem érti meg vagy nem törődik vele. Neked ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert a nárcisz pont ebből táplálkozik. Miért magányos? Mert előbb-utóbb ráun mindenkire. Ha nem foglalkoznak vele eleget odébb áll. Kedves Kérdező! Ha igazam van, jobb távol maradnod tőle, ha nem akarsz, akkor ne vedd magadra akármit mond. Pszichológushoz nem fog menni, hosszú és küzdelmes út a saját reális énképét kialakítania.
2018. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!