Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan rágom a körmöm és a...

Állandóan rágom a körmöm és a köröm melletti bőrt, most kilakkoztam a körmöm és a számat rágom. Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés
Véresre, sebesre szoktam rágni a számat és a köröm körüli bőrt is, most ki van lakkozva a körmöm ezért csak a bőrt tudom rágni de van hogy akkora a késztetés h a körömlakkal együtt is simán lerágom

2018. jan. 11. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szorongás okozta obszesszív-kompulzív viselkedészavar. Magyarul OCD tehát kényszerbetegség. Pszichiáter. Szorongásoldó. Ha nem oldja meg a problémát , akkor OCD diagnózis, SSRI típusú antidepresszáns. Igyekeztem gyors és segítő választ adni.
2018. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te különben szakember vagy?
2018. jan. 12. 00:38
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

Még ahhoz túl fiatal vagyok, de nagy sajnálatomra sokat megéltem már. Nagyjából a pszichoaktívszer-dependencia lenne a "szakterületem", 3 éve tanulom, Elte tankönyveiből, és minden egyéb forrásból. (Gondolok itt tapasztalatokra is.) A kompulzív-impulzív viselkedészavar esetén a cselekedetet megelőző sóvárgás, késztetés és impulzivitás , vágyakozás jellemzi. A cselekedet után az illető teljesen megnyugszik, elmúlik a sóvárgás, kielégül a hatalmas vágy. A te eseted nem ez. Igaz hasonlít, de te obszesszív-kompulzív viselkedészavarban szenvedsz. Ez azt jelenti, hogy a viselkedés a szorongás csökkentése érdekében történik. A háttérben valami szorongás(gyakran gyermekkori trauma) áll, amelyet a viselkedés segítségével vezetsz le. Tehát nem sóvárogsz , hanem szorongsz, és a szorongás elmúlását tapasztalod a viselkedés végrehajtása után. Ez a különbség, nem a vágy dominál hanem a szorongás.

Visszatérve, nem vagyok szakember, nem is lehetnék 17 évesen, hanem amit mondtam, a DSM , valamint Demetrovics Zsolt professzor úr írásos forrásaiból tanultam, hitelesek mind.(Pszichiátriából jó vagyok) Igaz, nálunk inkább a BNO 10 diagnosztikai rendszer a domináns, de nem az számít, mi van a papírodon, a kezelés ugyanaz lesz. Remélem segíthettem :)

2018. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen segítettél bár eléggé elszomorít a dolog
2018. jan. 12. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rágási kényszered van, vegyél rágógumit.
2018. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is rágom a körmöm és a keményebb bőrt körülötte, de azért mert idegesít hogy repedezik. a számat sosem rágtam. nálad ez lehet tényleg komolyabbat jelent.
2018. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!