Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Saját tapasztalatotok szerint...

Saját tapasztalatotok szerint milyen ütemben lehet hipnoterápia segítségével gyógyulni? (Ptsd-re, gad-ra gondolok. )

Figyelt kérdés

Én generalizált szorongással lettem diagnosztizálva, de lehet akár poszttraumás stressz is. Én egy olyan szakemberhez tudnék menni, aki analitikus terápiát keverné a hipnoterápiával, ha ez számít valamit.

Másik kérdés, milyen egy betegnek belekerülni ebbe a hipnotikus állapotba? A szorongó beteg tényleg képes általa oldódni?



2018. jan. 13. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hogy valaki képes-e hipnozísra, teljesen egyénfüggő, én pl. amikor legelején mentem súlyosan szorongtam, nem tudtam, ezért gyógyszerezni kellett, amitől sokkal jobban lettem.

csak egyszer voltam aztán igazából "jól esett", de semmi több, de nyilván minden ember más-és más, van olyan akinél nagyon használ, van akinél kevésbé, na én az utóbbiba tartoztam.:)

2018. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy. A hipnoterápia egy módja az agymosásnak.
2018. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még remélem, lesz 1-2 tapasztalat.
2018. jan. 14. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Analitikushoz ne menj, az olyan, mint egy szekta.

A hipnózis pedig kognitív dolog és nem azt szolgálja, hogy ellazulj (van hipnózis futás közben is, keress rá az aktív-éber hipnózisra). Sima stresszoldó, nyugtató technika pl a TM meditáció, autogén tréning...

Egyébként nem biztos, hogy képes vagy hipnózisra, nem mindenki az, úgyhogy ne alapozz erre.

2018. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod. :)
2018. jan. 25. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!