Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme mentális betegségg...

Van értelme mentális betegséggel pszihológushoz menni?

Figyelt kérdés
19f Gyerekkormtól kezdve viselkedés zavaros voltam (nem barátkozik, csak nézi ahogy többiek játszanak...), de komolyabb szakembernél még nem voltam. Most szüleim kitalálták, hogy menjek el pszihológushoz. Tud valmit egy pszihologus kezdeni egy ilyen esettel? Szerintem ez autizmus, nem pedig valami személyiség zavar.

2018. jan. 13. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem autizmus, de nem is személyiségzavar. Én is ilyen voltam, csak én mindig szerettem is egy kissé kívülálló lenni. Inkább gátlásosság, később enyhülni fog, de a lelked mélyén mindig kívülálló maradsz. Ha zavar a dolog, megpróbálhatod a pszichológust, de ha jól érzed így magad, ne foglalkozz vele. (Csak tájékoztatásul: 55 éves vagyok.)
2018. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar, akkor nem kell. Ha zavar, akkor van értelme, de csak nagyon jó szakemberhez, mert a 80%-uk csak hadovál, és levesz egy valag pénzzel.
2018. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Olyan pszichológushoz érdemes menni, aki kiképzett mélylélektani terapeuta (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi módszerek). Ott nem fogsz csalódni.
2018. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Éppenséggel van, viszont akihez fordulsz jó ha legalább klinikai szakpszichológus végzettséggel rendelkezik, mert ők talán jobban értenek hozzá, mint a tanácsadó terapeuták. Ha interneten keresel, a honlapjukon általában fel szokták tüntetni, hogy milyen szakképesítésük van.

Segíthet, hogy jobban megértsd önmagadat, a "működésedet", ilyesmik, amennyiben úgy érzed, hogy erre igényed van.

2018. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs, kevés az arra alkalmas szakember, legtöbb betegebb mint akik hozzájuk fordulnak.
2019. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!