Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg felírhatnak a pszichiá...

Tényleg felírhatnak a pszichiáterek 16-17 éves embereknek antidepresszánst és nyugtatót?

Figyelt kérdés

Most maradjunk el annyitól, hogy szüksége van rá. Ez egy vicc.

Nekem 16 évesen írtak fel, mert egyszer elájultam, ezért a drága egyetlen gyerekorvosom kitalálta, hogy nincs szervi bajom. Akkor menstruáltam, azután is kerültem sokszor olyan állapotba olyankor, hogy majdnem elájultam, pluszban még lázas is voltam, úgy kerültem hozzá. Közölte, hogy vigyenek pszichológushoz. Aztán én otthon nem akartam, de a hátam mögött lebeszélték a találkát egy pszichiáterhez (doki, gyógyszert írhat, azóta tudom helyesen leírni ezeket a szavakat). Már bőgtem, hogy nem megyek, mikor is átvágtak, hogy vásárolni megyünk. Nos már az ajtóban mondtam, hogy én rosszul vagyok, menjünk innen, meg bőgtem is, mint egy idióta. Nos odaértünk és be kellett mennem, bejöttek velem, de annyi volt az egész, hogy megkopogtatta a térdemet. Aztán elküldte anyámékat, aztán beszélgettünk tök általános dolgokról (hova járok iskolába, hogy megy, fiúk stb.) , gonfoltam baj nem lehet stb. Nem fogtam fel mi történik, majd vosszajöttek anyámék és a kezükbe nyomott két receptet, hpgy 2 hónap múlva jöjjek vissza, látszik rajtam, hogy szorongok.

Ez a két gyógyszer volt: Clonazepam, Sertralin-zentiva (ügyfélkapuból tudom pontosan, egyik epilepsziaszer és egyik sem adható 18 év alatt, csak indokolt esetben). Konkrétan elmondhatatlanul szarul voltam tőlük, émelyegtem, hánytam, mindenhol, tényleg mindenhol bealudtam. Aztán amikor közöltem, hogy ém ezt nem szedem, akkor vagy az italomba keverték, vagy lefogtak, mert nem lehet abbahagyni, gyenge sz.rok csak ezek. A rémálomnak akkor lett vége, mikor rentem egy másik dokihoz, akinek elmondtam, hogy én ezektől a szaroktól rosszul vagyok és csináljon valamit. Állandóan kába voltam, nem menstruáltam, fogytam,nagyon sokat, hánytam mindenhol. Ő állította le a szüleimet. Úgyhoz az úrhoz vissza se kellett mennem, szerencsére.

De akkora marha voltam, hogy egészséges létemre gyerekként ilyet szedtem, mert azt mondták a szüleim.

Az meg vicc, hogy a semmire felírta, nyilván meg voltam lepődve, mert átb.sztak,n akartam ott lenni. De jófejnek tűnt, nem tudtam, hogy ez lesz.

Elgondolkodtat, már felnőtt fejjel, hogy a gyógyszeripar, hogyan "drogozza, teszinfüggővé az egészséges embereket, gyerekeket.


2018. jan. 13. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
nekem is felírtak. tavaly 16 évesen is, meg idén is amikor egy másik pszichológushoz mentem. és kb az első beszélgetések után. XD nekem a szüleim teljesen kizárták a gyógyszerszedést, szóval végül nem tapasztaltam meg a mellékhatásait sem, de eléggé szánalmasnak találom, hogy a pszichológusok amint meghallják a halál szót, rögtön gyógyszerezni akarnak. egyáltalán nem találom professzionálisnak, és elképesztő hogy még a pszichológusnál is szinte tabu az öngyilkossági gondolatokat megemlíteni, nem fognak segíteni, csak elküldenek erős gyógyszereket szedni ennyi évesen is
2018. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a vicc, hogy én nem adtam elő, hogy öngyilkos akarok lenni, nem is akartam, nem is próbáltam. Szimplán az ájulás, meg hogy "szorongok" volt.

És tényleg nem javaslom. Még a testszagom is undorító volt tőle. Nem is értem, mire kellett volna használnia...

Keménydrogok... Nem "gyenge nyugtató, bajod se lesz belőle".

Elismerem vannak olyan esetek, hogy epilepszia stb., amikor tényleg kell. De na... Én szerintem, aki ezt hosszú ideig szedi, teljesen belebutul, zombi lesz...

Az orvos is mondhatta volna, hogybennek a lánynak semmi baja, csak az nem kifizetőfő, ezért "látszólag szorong".

Mindezt egy fejlődésben levő szervezetnek, a mellem azóta se jött vissza, mert a gyógyszertől abból is fogytam.

Nyilván mindent nem annak a 2 hónapnyi gyógyszernek az oka, de tönkretett fizikailag.

2018. jan. 13. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
A vicc nem az orvos hanem a szüleid. Családterápiára kéne mennetek mert az tuti hogy baj van...
2018. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ezek a pszichiaterek csak ezt tudjak felirnak ilyen nyugtatokat kozben meg rengeteg mellekhatasa van. Meg le szokni sem konnyu rola. Meg nem ertem miert elnyomni kell a dolgokat a gyogyszerekkel, mashogy is meg lehetne oldani.

Es igen en egy 15 eves lanyt is ismertem akinek irtak fel, pedig neki sem volt semmi rossz gondolata csak a szulei valasa erintette rosszul. De mar egybol a nyugtato. Elegge kiabrandito.

2018. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy baj van. Nem százasok.

Azóta is hallom néhányszor, hogy milyen bolond vagyok és hogyan kellene begyógyszerezni, megmaradt még a gyógyszer, iratok fel magamnak stb.

Csak nem tehetik meg éppenséggel, mert nagykorù vagyok. De azzal is fenyegetett, hogy elvitett elmegyógyintézetbe stb.,mert rossz jegyet kaptam stb.

Mellesleg nem én kértem a gyógyszert, csak "köteleztek" rá. Én azt is el tudom hinni, hogy direkt kérték meg rá a dokit, hogy írják fel nekem, ahogy azt se tudtam, hogy megyünk oda. Hát nemegy C-vitamin, aminek a szedésére beleegyeztem.

Mindazonáltal aki ilyet szed, még nem mondanám bolondnak.

2018. jan. 13. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Felírhatnak, ha indokoltnak látják.
2018. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fel, és sajnos az indokoltnál gyakrabban is teszik.
2018. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fel
2018. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felírhatnak simán. Nekem is írtak fel 16 évesen, sőt először 13 évesen írtak fel.
2018. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!