Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamom lesz a horrorfilm...

Pánikrohamom lesz a horrorfilmektől pedig ezeket szeretem a legjobban, mit tegyek SEGÍTSÉG?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. az utóbbi kb 2 évben többször is volt pánikrohamom, de soha nem volt túl rendszeres (suli stressz miatt). egészen az elmúlt kb 3-4 hónapig. akkortájt a semmiből elkezdtek egyre rendszeresebben lenni pánikrohamaim, sőt eljött egy olyan időszak is amikor több mint egy hétig minden nap szinte egész napig tartó tüneteim voltak (halálérzet, szívdobogás, fulladás). szörnyű volt. annak a hétnek habár még akkor vége lett, de azóta az időszak óta sokkal könnyebben lesz pánikrohamom az előbb sorolt tünetekkel. ha valami szokatlan helyzetben vagyok, már előjön, de ami számomra a legrosszabb az egészben, hogy nem tudok sem izgalmasabb, de legfőképp horrorfilmeket nézni. Ez azért baj nekem, mert én horrorfilmeken élek. mindig is úgy ismertek az emberek hogy a horror-guru, aki nagyon értett ezekhez, és aki sosem ijedt meg, aki minden horrorfilmet moziban nézett meg.:/ ez volt az életem és az egyetlen hobbim.

most meg már ha csak egy ijesztőbb hangzású zenét is hallok beüt a pánik. horrorfilmeket meg végképp nem tudok nézni, teljesen előjön a pánikrohamom, úgy érzem meg fogok halni és szívrohamom lesz(egyébként nincs szívproblémám), nem kapok levegőt. miután akár egy kicsi ilyen részletet is látok rögtön ezek történnek és utána egy ideig még nem múlnak el és próbálom lenyugtatni magam. de én még mindig szeretnék horrorfilmeket nézni, engem pont hogy azok nyugtattak le mindig is, és annyira szerettem őket, nem tudom mit tegyek:/ a hozzáállásommal nem hiszem hogy lenne baj, pont ezek miatt, hiszen eddig nekem ezek a filmek mentsvárat jelentettek, és megnyugtattak (de tényleg xD), és ez volt az egyetlen dolog ami tényleg én voltam. pszichológusnál voltam, de nem sokat segített, ő is jött a fejben dől el dologban, de nem tudok mit eldönteni fejben, hiszen tudom hogy ezek a filmek kitaláltak, nem élem bele magamat, és nem is igazán félek tőlük és szeretem is őket. és mostanában tartottam is szünetet a horrorfilmekből de nem segített mint ma is kiderült.az meg végképp nem segít amikor ilyen hírportálokon olyan cikket látok hogy egy velem egykorúnak szívrohama lett egy nem is olyan durva horrorfilmtől.

KÉRLEK segítsetek, adjatok tippeket kérlek, és ugye ez el fog múlni?:( lehet hogy gyerekesen hangzik ez az egész, de nekem tényleg ez az életem, és szeretnék visszatérni hozzá:(



2018. jan. 13. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: A pánikrohamok nem a horrorfilmektől vannak, hanem mástól, a film csak felerősíti a belső szorongásodat. Ki kéne deríteni, hogy mitől szorongsz VALÓJÁBAN. Két dolgot tehetsz. 1:Nem nézel több horrort, hanem áttérsz a romantikus, vagy animációs filmekre. 2.: Nézed a horrort, és ha jön a pánik, akkor kibírod, tudván, hogy nem halálos, csak kellemetlen a roham.


Muszáj elmesélnem egy viccet, ami pont ide vág. Egy ember elmegy az orvoshoz:- Doktor úr, imádom a horror filmeket, de annyira félek, hogy bepisilek, beszarok közben. Tudna adni erre valami gyógyszert? - Igen, ez egy nyugtató, a film előtt vegyen be egyet-kettőt, jöjjön vissza egy hét múlva.

- Na, nézi még a horrort? - Igen. - Beveszi a nyugtatót előtte? - Igen. - És bepisil még? - Igen, de már nem érdekel.

:D

2018. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom, hogy nézd a horrorfilmeket, mert nem fogsz meggyógyulni a pánikbetegségből. Az agy befolyásolható, akár rossz, vagy jó irányba is. Ha sok vidám filmet, kabarét nézel, vagy csak számodra kellemes dologra gondolsz, akkor meggyógyulhatsz. Ha viszont rendbe jössz, nem ajánlom, hogy újból elkezdjed nézni a horrort, mert egy idő után vissza esel a betegségbe.
2018. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!