Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok gondolkodni, egyfoly...

Nem tudok gondolkodni, egyfolytában fáradt vagyok és képtelen vagyok tanulni. Mi a fene bajom van?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta gondjaim akadtak magammal. Olyan érzésem van mintha csak lebegnék a nagy semmiben, sokszor pl ha mondanak nekem valamit azt nem tudom felfogni. Alszom kb 8-10 órát, rendszeresen eljárok futni egy héten 4x40 percet, vitaminokból az összeset beszedem minden nap. Mégis olyan vagyok mint egy hulla. A tananyagot nem tudom megtanulni, sokszor csak bámulom a könyveket, de semmi nem ivódik belém. Szokták kérdezni, hogy miért vagyok ilyen kialvatlan..

Vér vizsgálatra már mentem többször is és azt mondták minden rendben és egészséges vagyok. Depressziós sem vagyok, egy pszichológussal is beszéltem erről.

Mit tehetnék? :(


2018. jan. 14. 00:43
 1/4 anonim válasza:
40%
Lany vagy fiu vagy?
2018. jan. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

azt mondták minden rendben? te láttad a leletet? mert ott csillagozva van, ha valami nem oké.

ha leletileg, vérnyomásilag minden rendben van, akkor lehet még alvás alatti problémád. többek között pl. horkolsz-e nem tudod? nem szokott éjszaka kihagyni a lélegzeted? hiába alszol 8-10 órákat így nem vagy kipihent. ha ezek után se jutsz dűlőre, akkor pszichés lesz, amire sok ember legyint sajnos.

2018. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1# fiú.
2018. jan. 14. 12:17
 4/4 Neo_ ***** válasza:

Szia, a korodat nem írtad, de a "tananyagból" ítélve fiatal lehetsz. A sportolás nagyon jó, kérlek ne hagyd abba. Olyanhormonok termelődnek, ami nagyon-nagyon fontos a boldog élethez és a mellékvese által termelt kortizolt kioltják. Nem lenne rossz tudni egy vérnyomás és pulzus értéket. Az alacsony vérnyomás okoz egy fáradtság, bágyadtság érzést. A folyadék fogyasztásról sem írtál, érdekelne, mert szintén okozhatja kevés folyadék. Az alvás, bár fura lesz olvasni de egy picit sok (a 10hra gondolok). VAnnak nagyon ó okostelefon appok, amiket az ágyadra teszel és mérik az alvás minőségét. Én itt megnézném a mélyalvás mennyiségét, hogy mennyi. Cél a kb minimum 1h deep. A vitaminoknál nézd meg kérlek B vitaminból mennyit veszel be, mert álmosíthat. Allergiás nem vagy? Allergiagyógyszerek is álmosítanak. Ha este vagy álmosabb, akkor próbálj meg haamarabb kelni és tanulással kezdeni.

Remélem segítettem, ha a fentiekre vannak válaszok, segítek tovább ha tudok

2020. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!