Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért foglalkozok ennyit az...

Miért foglalkozok ennyit az egészségemmel 15 évesen?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdődött, amikor elkaptam egy hasfájós betegséget. Pánikoltam, hogy mitől lehet, mi lehet ez, meg fogok halni úristen mi lesz? (:D) Aztán csak rosszabb lett, azóta szinte mindig figyelem a testem, keresem a tüneteket különböző betegségekre és már beképzeltem magamnak jópárszor vakbelet, leukémiát, refluxot stb.. Miért törődök a testemen érzett dolgokkal ennyit? Mit tehetnék? Minden gondolatom a betegségek körül forog szinte.. Rossz így.

2018. jan. 14. 18:11
 1/6 anonim válasza:

Ki kéne kapcsolódnod, olyankor csak nem törődnél ezzel ennyit. Keress valami hobbit amit mindig csinálhatsz amikor kedved van. Pl.: rajzolj, nézz sorozatot, játsz online játékokkal, írj rá olyan emberekre akiket amúgy nem nagyon ismersz és akkor dumáltok, találkozz a barátaiddal stb..

15/f

2018. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hipochonder vagy. Nehogy így járj

[link]

2018. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid? Mennyire szoktál eljárni suli után moziba, edzésre? Én azt vettem észre magamon, hogy ha nagyon magamba vagyok fordulva, akkor sokkal hajlamosabb vagyok túlparázni a testem jelzéseit, mint akkor, amikor sok dolgom van, edzésre járok, találkozom emberekkel. Esetleg ilyenkor megpróbálhatsz betenni valami zenét vagy elkezdeni tv-t nézni, hogy lekösd a figyelmedet valami mással. Fontos, hogy ezzel kezdj valamit, mert átfordulhat pánikrohamokba és szorongásba. De a gondolatok és a figyelem összeszedése nálam általában segíteni szokott. :)
2018. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is átestem ezen... Volt, hogy egy szimpla laborleletet értelmeztem félre és azt hittem, hogy HIV-pozitív vagyok. A kínok kínját éltem át, míg végül felvilágosított az orvos, hogy a limfociták magas értéke csupán annyit jelent, hogy a szervezet valamilyen kisebb fertőzés ellen védekezik, ami teljesen szokványos.... Ekkor szinte ujjászülettem... :)

Szóval bármilyen problémád van, ne próbálj hibás öndiagnózist felállítani, hanem menj el az orvoshoz! Legfeljebb jót röhög rajtad és hazaküld... :)

2018. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Általában ha suliban vagyok, vagy ha délután tanulok akkor nincs időm ilyeneken gondolkodni és olyankor jól vagyok. Viszont van mikor itthon vagyok hétvégén és olyankor csinálok bármit nem tudom lekötni a figyelmen esetleg csak kis időre. Mivel kis faluban élek, nem sok erre a kikapcsolódási lehetőség, télen konkrétan egész végig csak az megy, hogy suliba megyek, délután hazaérek tanulok és újra. Hétvégenként meg gépezni meg sorozatot nézni szoktam.
2018. jan. 14. 18:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz is járok vele egyébként, eddig csak pár alkalommal voltam és csak beszélgettünk meg rajzoltam, de egy kis javulást érzek mert tudom hogy nincs semmi bajom csak a gondolataim szarok. xD Az oké hogy ha lekötöm magam nem gondolkozok rajta, de ha nem tudom lekötni magam akkor mindig előjön és ez így nem jó..
2018. jan. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!