Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírok ébren maradni...

Miért nem bírok ébren maradni délelőttös szak után?

Figyelt kérdés
Reggel 6-ra megyek dolgozni, rendszerint 5-kor kelek. Fél3-ra hazaérek, és rendszerint fél4-4 óra fele elnyom az álom. Képtelen vagyok fent maradni, sokszor egyik pillanatról a másikra nagyon álmos leszek. Ilyenkor rendszerint beállítom az órát egy órára, de van hogy tovább alszom egy másfél órával. Teljesen mindegy hogy előtte este 8-kor vagy éppen 11-kor fekszem le aludni, másnap ugyanaz vár. Mitől lehet ez?

2018. jan. 14. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez van,fáradt vagyok azért.
2018. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi bátyja most okosabb lettem.
2018. jan. 14. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a korai kelés nem egyezik a bioritmusoddal. Ha "bagoly" típus vagy, akkor az ilyen korai kelés komolyan kimeríthet. Sajnos, ha nem tudsz műszakot vagy munkahelyet váltani, nem sokat tehetsz. Az jó ötlet, hogy felhúzod az órát, hogy délután ne aludd túl magad és este el tudj aludni.
2018. jan. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most azon gondolkozom, hogy mi lenne veled ha 12 órában kellene dolgoznod, 6.00 tól 18.00-ig.

Csináltass egy vérképet vagy teljes labort, lehet valamilyen hiány betegséged van.

2018. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Dolgoztam olyan helyen, ahol gyakran kellett 12 orazni, de olyan helyen is ahol a 16 sem volt ritka. A 12 oraval nem volt bajom, mivel munka kozben altalaban allva estem at a holtponton, hazaertem ettem stb, nem volt gond. Igen en is valami hianyra gyanakszom, de remeltem hatha kapok valami tippet , hogy mi lehet a gond. Koszonom az eddigi valaszokat.
2018. jan. 14. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az 5 órás kelés a baj. Mindegy mikor fekszel.
2018. jan. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:

Én arra gondolok amire a 3-as. Én is ilyen bagoly típus vagyok, reggel 9 előtt konkrétan használhatatlan. Felkelek ha muszáj, suliba is mindig 5kor keltem de hulla vagyok. Alapesetben éjfél-1 körül alszom el és 8-kor szeretek kelni. Amíg éjszakáztam, teljesen jól elvoltam, de egyy ideig voltam délelőttös, 4kor keltem, konkrétan mikor hazaértem, hiába még csak 15 óra volt, azt se tudtam hol vagyok nemhogy még leüljek tanulni vagy főzzek vagy valami. Pedig direkt időben feküdtem, cseszhettem.

Azt tudod még csinálni hogy amikor otthon jön a holtpont, akkor csinálj valamit ami érdekel meg ami közben mozogsz, hátha átlendülsz rajta.

2018. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
narkolepszia lehet az szokott hirtelen elalvással, fáradtsággal járni!
2018. jan. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!