Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy egy szihhopat...

Lehetséges, hogy egy szihhopata/szoiopata tudjon a személyiségzavaráról?

Figyelt kérdés

Vagyis hogy tudatusúljon benne az,hogy miben szenved s tudatosan olyan viselkedést játszik meg,amit a normál emberek,csak hogy "ne bukjon le"?

Mindannyian ismerjük az alap tulajdonságaikat,de mi van,ha ők is rájönnek s szándékosan leplezik "tüneteiket". Vagyis érzelmeket színlelnek s hasonlók. Lehetséges,nem?



2018. jan. 16. 16:50
 1/10 A kérdező kommentje:
*pszichopata
2018. jan. 16. 16:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichopata és szociopata. Én ennél többet inkább nem fűznék hozzá.
2018. jan. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen,rájöttem,hogy elírtam,elnézést
2018. jan. 16. 16:55
 4/10 anonim válasza:
100%
Igen, szerintem lehetséges, mint ahogy egy skizofrén is tudhatja magáról, hogy skizofrén.
2018. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudatosúljon...LOL
2018. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elnézést,hogy itt-ott elírtam egy betűt. Máskor nem telefonról fogok írni.
2018. jan. 16. 17:18
 7/10 Gál Zoé ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges.
2018. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám hogy pszichopata vagy
2018. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az pszichés betegek nagy részénél nincsen betegségtudat, de attól függetlenül vannak olyan esetek, ahol a beteg tisztában vagy a személyiségzavarral/tudatzavarral. Ez egy pszichopatánál pl. nem számít túl sokat, attól nem fog megváltozni hogy tudja a betegségét, tehát ilyen szempontból lényegtelen. Viszont, az összes pszichopata tisztában van azzal, hogy más mint a többi ember (csupán nem érdekli őket). Másfelől pedig képesek az érzelmek színlelésére, előszeretettel alkalmazzák is (ohohoohh, nem is akárhogy, egész manipulatívak). Nem véletlen van az, hogy a pszichopaták többsége első ránézésre egy nagyon kedves, bájos, odaadó és szeretetreméltó embernek tűnik, aki lelkiismeretesen végzi a munkáját, és mindenkivel nagyon kedves. Csak a közvetlen környezete érzékeli igazán azt, hogy milyen is valójában, így a család, közeli barátok, vagy ismerősök tudnak róla. Tudatosan tettetik az érzelmeket, cselekedeteket, hangulatot, csakis azért, hogy manipulálhassák vagy kihasználhassák a környezetüket. Gyakran hazudnak, de ez is csak akkor feltűnő, ha időközben lebuknak - külön figyelnek a hazugságokra is, direkt felépítik őket, hogy minél hihetőbbek legyenek. Szociopata oldalról nem tudom biztosan állítani, hogy így van-e, de mindenképp hasonlóan.
2018. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen tisztában vagyok a pszichopátiámmal. De nem tartom magamat betegnek, csupán más embernek. Nincs mit tenni én már ilyen maradok.
2018. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!