Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni?

Franletta kérdése:

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Nem tudok éjjelente aludni, szeptember óta alvás zavaraim vannak. Legutóbb is, egész éjjel fent voltam és 9:00-kor döntöttem úgy hogy alszom 1 órát de aztán eléggé elhúzódott. Valakinek valami tapasztalata? Mit tudnék tenni hogy nyugodtan tudjak aludni normális időben? Teljesen fel cseréltem a napszakokat.

2018. jan. 16. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Sportolj illetve terheld le magad FIZIKÁLISAN napközben, hogy elfáradj! Egyből nem fog menni a visszaállás, legalább 2 hét szükséges és fontos, hogy szépen fokozatonként állítsd vissza magad!
2018. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Alvãszavart az is okozhat, ha valami megoldatlan, függőben lévő dolog áll előtted, és ez tudat alatt nyomaszt. De kerülni kell este a kékes, vagy fehér fényt, mert ezek ébren tartják az agyat.
2018. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly volt alvászavarom, októberben kezdődött, aztán egészen áprilisig tartott sajnos. Februárt környékén kénytelen voltam már orvoshoz fordulni amikor egymás után több nap is alig aludtam 2-3 órát. Akkor kikönyörögtem egy altatót, nem az erősebb fajta volt, de nekem használt, és egyáltalán nem szoktam rá. Csak amikor a legnagyobb stresszhelyzetben nem tudtam elaludni akkor bevettem egyet. Addig valerianaval próbálkoztam, citromfű teával, valamint citromfű kapszulával. A kapszula úgy éreztem valamit segített. Nekem az nem segített hogy testileg le voltam fáradva, mert az agyam kattogott mindig, ezt magadban kell rendbe tenned hogy mi zavar, miért vagy stresszes. Amúgy rászoktam arra hogy esténként olvasok, most ha úgy fekszek le az ágyba hogy nem vagyok álmos de olvasok egy fél órát, akkor elálmosodom. Valamint mivel sokat olvasok ezért a fejemben is vannak ilyen történetek és azt vettem észre hogy ha elalvás előtt inkább ezen gondolkozok és nem a való életen, hogy mi volt aznap, mi lesz másnap, mi miatt kell idegeskedni, akkor sokkal hamarabb rááll az agyam az alvásra.
2018. jan. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Chlotesbo ***** válasza:

A mobiltelefont tedd el a pics@ba lefekvés előtt néhány órával, illetve sötétíts be. A fény hatására nem termelődik a melatonin hormon a tobozmirigyben, ami felelős az alvás-ébrenlét ciklusért. A jó alváshoz sötétség kell, és csend.


Ha túl pihent vagy, akkor sportolj rendszeresen, bukásig emeld a súlyokat, a futást illetően válaszd a HIIT (High Intensity Intervall Training). Ha az ágyban forgolódsz, akkor feküdj le a földre kb 10-15 percig és, ez által a tested fáradt lesz, kenyelmetlen. Majd ez után újra feküdj vissza az ágyba és probalj meg aludni (ilyenkor a tested hirtelen visszakapja a pihentető kényelmes ágyat) . Nekem az esetek többségében beválik.


Ha a szorongás a hunyó, akkor Valeriana, Sedatif pc, citromfű tea... (megsúgom, hogy little - to no effect van mindegyiknél), de vannak pszichoaktív szerek, amiket az orvosod felír: Frontin, Xanax, Rivotril (nem nagyon jutsz hozza orvostól a rivohoz). Ha ezt a patikai utat választod, akkor számolj azzal, hogy függő lehetsz, ami szar dolog. A megvonása görcsöket okoz, hőhullámok,álmatlanság és ami nagyon durva, az a halál.


És van még egy dolog... az agykontroll. Az elme nagyon sok mindenre képes, gondolj csak arra, hogy a szerzetesek szögeságyon fekszenek fájdalom nélkül, mert megtanulták az endorfint kibocsátani az agyukból, aminek olyan erős fájdalomcsillapító hatása van, mint a morfinnak.


Vagy van még egy trükk : szedj melatonin kapszulát, ami helyreállitja a cyrcadian ritmusodat.

2018. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Sokkal előrébb jutottam hogy hozzátok fordultam:)❤
2018. jan. 17. 05:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!