Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok miért lesz...

Mit gondoltok miért lesz valaki öngyilkos? Miért próbálkozik vele vagy a saját maga bántalmazásával?

Figyelt kérdés

Normális válaszokat kérnék nem olyan féléket, hogy

" Ha valaki erre vetemedik megérdemli"

Vagy

"Ha ezen gondolkodsz tegyed meg! Ne fárasz minket ezzel"

Az utóbbit azért ne, mert nem azért érdekel mivel érint engem hanem egy blogot vezetek és a következő témánk ez lenne.

Mivel nekem és barátaimnak nincs tapasztalatunk ezzel kapcsolatban (szerencsére)

Szeretnék segítséget kérni, hogy egy elgondolkodtató cikket tudjak belőle írni.

Ha valaki aki gondolkozott már ezen és privátba ír nekem névtelenül vagy névvel megköszönném természetben nem említem majd meg a posztban.

Köszönök minden segítséget!



2018. jan. 22. 17:43
 1/9 A kérdező kommentje:
*természetesen
2018. jan. 22. 17:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem csak egyféle oka lehet, sőt, nem is egyetlen egy dolog az oka. Általában az ürügy már csak egy utolsó csepp a pohárban, előtte sok rossz megelőzte azt.


Ha gondolod, amúgy írhatsz privátot.


22/N

2018. jan. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menekül (fizikai vagy lelki fájdalom elől - betegség, bántalmazás, kudarc), tehernek érzi magát szerettei számára (fizikailag, pénzügyileg, vmi kudarc kapcsán), vagy értéktelennek hiszi magát (elmagányosodás, kirekesztettség) vagy pont bántani akar vele valaki(ke)t (pl. rosszul sikerült érzelmi zsarolás), vagy nem tud feldolgozni egy új helyezet, úgy érzi, annak, aki volt, már egyébként is véget ért az élete (pl. tolókocsiba került). Vagy csak ő akar rendelkezni a "mikor" felett valamilyen filozófiai vagy vallási meggyőződésből.
2018. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket♥
2018. jan. 22. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

2 oka lehet szerintem:

1.pszichés betegség: súlyos depresszió, szorongás, félelem, csalódottság


2.súlyos betegség ami nagy fájdalmakkal jár és inkább az eutanáziát válassza..

bár nagyon drága dolog, úgy 1,3 milliót kérnek érte svájcban...

akkor inkább vennék egy kézigránátot és a mezőn beletenném a számba :)

2018. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Vannak az úgynevezett, hirtelen felindulásból, ezek általában sikeresek is.

Nem előre betervezett dolg.

Egy pillanat, csupán. Nincs végig gondolva. Hírtelen megteszi és ennyi. Az oka, pillanatnyi kiáltástalanság.

2018. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én azért próbálkozok, mert rohadtul sz@r az életem. Minden kapcsolatom tönkrement, az egészségi állapotom elviselhetetlen. Depressziós lettem, miután a betegségem miatt szép lassan tönkrement az életem. Először csak annyi volt, hogy nem tudtam bejárni suliba (még gimnazistaként), majd szép lassan eltűntek a barátok... Volt pár szerintem komoly kapcsolatom is egykor, amik elég rosszul végződtek. Átvertek/otthagytak... Közben a betegségem hiába próbálják kezelni, nem javúl, sőt, romlik az állapotom. Már ott tartok, hogy teljesen kilátástalannak látom, hogy valaha meg tudnának gyógyítani. Az életemben semmit sem sikerült lerakni az asztalra. Azt hiszem, senkinek sem hiányoznék, ha végre összejönne a "távozás". Már rengetegszer begyógyszereztem magam, csak hogy kibírjam a napot. Párszor kicsit túl sok volt a gyógyszer és sikerült kiütnöm magam. Öngyilkossági kísérletem eddig 4 volt. Ma lesz az 5 -ik. Kívánjátok, hogy sikerüljön!
2018. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi a betegséged?
2018. jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkos abból lesz, aki úgy szenved, hogy közben úgy érzi, nincs reális esély a változásra.
2018. júl. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!