Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakinél...

Létezik olyan, hogy valakinél a skizofrénia mind3 fajtája megvan?

Figyelt kérdés

Negatív:

- eltompult érzelmek (az érzelmek csökkent kifejezése)

- nem megfelelő érzelmek (nevetés, miközben rémisztő képekről beszél)

- a beszéd megváltozása (egyhangú, monoton beszédhang)


Pozitív:

- hallucinációk

- delúziók (téves eszmék)


Kognitív:

- nem sikerül a bejövő információ feldolgozása

- nehézzé válik odafigyelni valamire

- memóriazavarok alakulnak ki.


Ha valakinél mindhárom fajta jelen tud lenni, akkor azzal baj van? Érdemes félni tőle?

A barátaim ugyanis már éve óta mondják nekem, hogy ijesztő személyiségem van, akár vidám vagyok, akár szomorú. Én nem tartom magam annak, mágis a felsoroltak közül mindegyik jellemző rám. (nem miattuk néztem utána, csak kíváncsiságból és meglepett, hogy erre jutottam)


2018. jan. 23. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ezek csak durva és hozzávetőleges kategóriák, viszont magadat ne nagyon osztályozgasd, mert aligha fog sikerülni, feltehetően nem alakult még ki a végleges (?) személyiséged.
2018. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a 3 fajtája, hanem 3 terület tünetei. A negatív ami elvesz valamit, a pozitív amikor olyat tapasztalsz, ami nincs, a kognitív funkciók pedig mint pl az észlelés, információ feldolgozás, tehát ezeknek a zavarai.
2018. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valóban nincs még meg a teljes önképem, de eddig ezek összese igaz rám, már jópár éve. (16 vagyok)
2018. jan. 23. 17:31
 4/21 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál a negatív és a kognitív csoportban, tipikusan olyanok, amiket a tinik beképzelnek maguknak, úgyhogy az simán elképzelhető. De ha hallucinálsz, akkor érdemes lenne szakember segítségét kérni, mert az csak egyre rosszabb lesz. És bár kétlem, hogy valóban hallucinálsz, de amíg nem teljes valóságként éled meg őket, addig nem lehet nagy probléma.
2018. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
A skizofrén nincs tudatában a bajának. Nem vagy az, főleg nem 16 évesen. És ez nem 3 fajta hanem a tünetek csoportosítva
2018. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

"A skizofrén nincs tudatában a bajának"


Ez nem törvényszerű.

2018. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
De az, pont ez a betegség egyik lényege
2018. jan. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Vannak tiszta időszakaik,amikor rálátnak a hasadt énjükre.
2018. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Gyakran hallucinálok, amikbe rndesen bele tudom magam élni. Tegnap éjjel arra keltem, hogy ugat a kutya, majd mikor kinyitottam a szemem egy alakot láttam meg az ágyam végénél. Hosszú haja volt, és valamilyen egyszerű sapkája, arca nem. Olyan volt, mintha szellem lenne. Konkrétan, ahog felültem, még mindig láttam, majd lazán és marha fáradtan meg akartam érinteni, majd kirázott a hideg, valamennyire megijedtem és lassan visszafeküdtem, de sokáig nem mertem aludni, csak lestem azt a valamit, mert tisztán láttam, hogy ott van. De ez nem az első eset, csak akkor történt meg az, hogy megpróbáltm megérinteni. De ilyen tök lazán, mintha csak élő ember lett volna, végighúztam az "arcán" az ujjaim. De olt olyan is, még régebben, hogy csak

gy felkeltem, és láttam, ahogy egy öregnek tűnő "szellem(?)" lassan végigvonul a fejem mellett. Ezeket csakis akkor látom, ha alvó üzemmódból teljesen oktalanul felkelek. És utána sosem vagyok fáradt, hogy hogy tudtam elaludni tegnap, nem tudom, de azt igen, hogy borzasztó valóságos volt.


Mi az, hogy nincs tudatában? Én speciel pontosan tudom, milyen mentális bajaim ...lehetnek..., mégsem tekintem abnormálisnak őket. Ilenkor mi van?

Pszichopatának is elkönyveltek már, mégsem vagyok az, holott az arra jellemző tulajdonságok nagyrésze is megtalálható bennem. (még a hidegvérű állatkínzás is, mivel örömmel szétszedek egy legyet. :D De emellett rendkívül állatbarát is vagyok, tartok 2 tengerimalacot, egy kutyát és egy hörcsögöt, és egyiket sem akarnám semmi pénzért se kinyiffantani) Ígyilván vannak érzéseim, ergo biztos, hogy nem vagyok pszicho. Bár, sok embert előbb lövök agyon, mint egy kiskutyát, lelkiismeret furdalás nélkül, de akkor sem kéne ijesztőnek vélni. Nyilván vannak rossz napjaim is, amiket a magam mófján fejezek ki (vagy le...:) ), mint mindenki más. Mégsem öltem még embert, bár hullát már láttam és nem rendített meg, hiába volt rokon, és sosem undorodom el a belsőségektől, sőt, igazi boldogságérzetet ad, ha felnyithatok és kibelezhetek egy (már halott) csirkét, vagy disznót, bár annak inkább csak a húsát szeretem vagdosni. De elvenni az életüket soha. (Jó, nyílván nem fogom felboncolni az állataimat, ha elpusztulnak.) Apropó, vagdosás. Egyetlen egyszer vágtam meg a karom, akkor is azért, mert kíváncsi voltam, milyen lehet, de semmi. Hülyeség. Inkább másokat. :)


Ja, és az anyámat nem ér szidni.

2018. jan. 23. 20:51
 10/21 A kérdező kommentje:
Bocs a kihagyott betűkért, olykor beragad a laptopon a billentyűzet.
2018. jan. 23. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!