Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elvileg gyógyítható a...

Ha elvileg gyógyítható a depresszió, akkor miért szenved benne valaki 10 évekig?

Figyelt kérdés
Azt olvasom mindenhol, hogy a depresszió mögött valami elfojtás, ki nem mondott dolog, elnyomás, kiteljesedés hiánya van. Ha ezek az okok, akkor miért van, aki akár évtizedekig szenved tőle?
2018. jan. 24. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
A depresszió nem elfojtás meg hasonló, hanem genetikai adottság, ami stresssz hatására elöjön. Gyógyítani éppen ezért nem lehet, csak meg lehet tanulni együttélni vele úgy, hogy ne legyen folyamtosan problémája belöle az illetönek.
2018. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió nem az, amit leírtál.

Egyébként meg azért szenvednek, mert sokan nem is tudják, hogy mi a bajuk, vagy ha tudják, hogy valami nincs rendben, akkor sem akarnak orvoshoz menni. Vagy azért, mert nem akarják beismerni, hogy betegek, vagy azért, mert cikinek tartják, szégyenlik. De vannak olyan súlyos állapotok, amikor már nem is tud reálisan gondolkodni valaki.

Nagyon hiányosak az emberek ismeretei a mentális betegségekkel kapcsolatban. Sokan még most is tabutémának tekintik. Így akit érint, az fél a megbélyegzéstől, ezért nem mer segítséget kérni.

2018. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tünet mentesnek lehet lenni, elfojtani teljesen nem lehet. Aki depressziós annak mindig lesznek jobb és rosszabb időszakai épp mint egy normális embernél csak a legtöbbjüket mélyebben érintik ezek a rosszabb időszakok. Igaza van az utolsónak abban hogy sokan nem mernek segítséget kérni mert még mindig ott tartunk hogy ciki és sokakat bántanak érte.
2018. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Genetikai adottság? Jó vicc 😂 szerintem azért amit a második leírt. Na meg sokan nem is akarnak meggyógyúlni. Én is az voltam a családba soha senki nem volt úgy hogy ne gyere nekem 1 válaszoló a genetikával. Meg akartam gyógyúlni mert úgy nem volt jó nekem se másoknak se és jé lássatok csodát sikerült. Sőt egy ismerősömnek is.
2018. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ötféle depresszió van

- depi (nem betegség, nem kell kezelni)

- depresszió (gyógyszer nem hat rá)

- depresszió maior (gyógyszer javasolt terápia mellett)

- mániás depresszió (gyógyszer javasolt a mánia miatt)

- gyermekágyi depresszió (szoptatás miatt nem gyógyszerezhető)


Melyikről beszéltek?


A depresszió orvosi módszerekkel nem gyógyítható,de tünetmentessé tehető.

Pszichológus is csak akkor képes eredményesen kezelni, ha kiképzett mélylélektani terapeuta

2018. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!