Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez panikroham vagy valami mas...

Ez panikroham vagy valami mas lehet?

Figyelt kérdés

Honapok ota jelen van minden nap ez az "uss vagy fuss" erzes, de a napokban egyre gyakrabban es egyre erosebben. Konkret panikrohamom 3 volt, de az erzes, hogy kozeledik, bennem van. Felek tole, nem akarom atelni ujra. Februar 19re kaptam idopontot pszichiatriara, addig mit tudok tenni, hogy elviselhetobb legyen az eletem? Akinek volt ilyen, hogyan veszelte at?

Kaptam a haziorvosomtol nyugtatot, Ataraxot, de csak ejszakara veszek be egyet, hogy legalabb az almaim ne legyenek kuszak, nappalra azert nem, mert nagyon elalmosit, es ugy nehez dolgozni.

Nem erzem, hogy barmi bantana, barmi nyomasztana a lelkemet. Egyedul a panikroham ujra megjelenesetol felek. Mit tehetnek? Minden napom egy szenvedes. Mar az sem mindig segit, ha tevekenykedek, megprobalom elterelni a gondolataimat. Azt vettem eszre, hogy ha negativ szavakat hallok, akkor erosodik ez az erzes.

Viszont bennem van az is, hogy mi van ha a szivemmel van valami? Mert szokott szurni, vagy legalabbis a kornyeke idoszakonkent, de inkabb a bal oldalra orientalodik, es altalaban utana leszek rosszul, bar nyilvan mar erre is ragorcsolok. Egy altalanos vervetelen voltam, ott nem talaltak semmit. A vernyomasom lehet picit magas. Velemenyek? Panikbetegseg vagy sziv gondok?

Esetleg pajzsmirigy? Azzal elmeletileg papiron gondok vannak, autoimmun gyulladas, lassan 9 eve, de nem volt panaszom a menstruacios zavarokon kivul es gyogyszert sem kellett ra szednem meg eddig. Ez okozhat ilyet? A hormongondok?

Tippek, tapasztalatok? Kerlek segitsetek! :(

20/L



2018. jan. 24. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a háziorvosodhoz, mondd el a fizikai panaszaidat és kérj egy általános kivizsgálást ennek fényében. Ez szerintem nem pánikroham, de a pánikbetegség pszichoterápiával könnyen karban tartható. Ha minden szervi okot kizárnak, akkor pedig kezdj el valamit sportolni, az sok mindenen segít.
2018. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Voltam haziorvosnal es altalanos vervetelen is, ott nem volt semmi elvaltozas.

O irta fel az Ataraxot. Bar nem tudom, hogy a pszichiatriai vizsgalat elott mennyire kell alapos kivizsgalas, hogy kiszurjek a fizikai bajt.

2018. jan. 24. 14:07
 3/18 anonim válasza:
Szia. Gyanús hogy pánikról van szó. Viszont pszichiátriára nem kell időpontra várni, menj oda és várd ki a sorodat, mondd hogy sürgős. Én amikor felhívtam őket, mondták hogy a hétre már nem férek be. Mondtam hogy akkor beveszek addig valamit (semmi "rosszra" nem gondoltam, csak valami vény nélkül kapható nyugtatóra), mire úgy megijedt az asszisztens, hogy azt mondta, be ne vegyen semmit, tudja mit, be tud jönni most? Így azonnal bejutottam. Nekem is pánik volt.
2018. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nalunk kell idopont, meg januar elejen hivtam fel oket. Megkerdeztek a nevemet, koromat, hogy milyen panasszal mennek, meg azt, hogy vannak e ongyilkossagi hajlamaim. Mondtam, hogy nincs. Jo, akkor februar 19. Nincs elobb, hiaba kertem.

Addig meg minden napom szenvedes, raadasul a suli is lassan kezdodik, ott masfel orat vegigulni csendben nagyon kemeny lesz, ettol tartok a legjobban.

2018. jan. 24. 14:15
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha a nyugtató hat, felesleges 8 millió egyéb vizsgálattal kínozni magad. A pánikrohamot nagyon jól lehet diagnosztizálni, ennek ellenére mindenkit küldözgetnek mindenhova és persze mindenkinek negatív a vérképe.

Feb 19-ig meg beveszed, ha már nehéz a helyzet, nem kell rendszeresen szedni.

2018. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz ma megyek endokrinologushoz, nem e a pajzsmirigyem tehet errol.
2018. jan. 25. 08:34
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia, mit mondott az endokrinológus?


Saját tapasztalatom, hogy nem tájékoztatnak megfelelően. Nálam tavaly júniusban diagnosztizáltak Hashimoto-t, és nemrég magam jártam utána, hogy mi is ez valójában... :(

Azt nem értem, hogy hormontablettát miért nem kaptál, mert azért legalább azt az egyet fel szokták írni az alulműködés miatt.

Viszont a Hashi-val az esetek többségében nem foglalkoznak, pedig ez egy nagyon komoly autoimmun betegség, amely mellé idővel további AI társulhat, ill. amikor már a teljes pajzsmirigyet elpusztította, akkor keres magának más szervet, amit megtámadhat. :(


A szívproblémák is (palpitáció, túl gyors szívverés, kihagyások stb.) és a pánikrohamok is TIPIKUS Hashimoto-s tünetek. :(

Ezeken kívül van még közel húszféle, amik sokaknál megvannak; és bármikor kialakulhatnak idővel, ha régen nem is voltak.


Nekem június óta a "kezdő tünetem", ami által "felfedezték", már elmúlt; jött viszont helyette több másik is. :(

Ezért kezdtem el kutakodni a neten, és a funkcionális orvoslást találtam meg, amellyel próbálkozom.

2018. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Es ez torvenyszeru, elkerulhetetlen hogy ne alakuljon ki masik szervnel is autoimmun?
2018. jan. 28. 21:37
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem, azért írtam úgy, hogy "kialakulHAT"; leggyakrabban egyébként inzulinproblémák (később cukorbetegség), ételintoleranciák, bélproblémák szoktak társulni.

A "második támadás" részt meg még nem tudom pontosan, ott még nem tartok a "tanulmányaimban".

Ha beszélsz angolul, akkor ajánlom Dr. Izabella Wentz FB-oldalát, ő egy amerikai gyógyszerész, aki Hashimoto-ból gyógyult ki:

[link]

Innen el tudsz jutni a honlapjára is.

Dr. Mark Hyman a másik "felfedezettem", ő is a funkcionális orvoslás híve, több betegséggel is foglalkozik, az egyik előadásában volt szó a Hashi-ról is; ezek korlátozottan voltak elérhetők, de lehet, hogy meg tudod keresni a vonatkozó posztokat:

[link]

2018. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Most, hogy igy belegondolok, nem olyan reg mintha erzekeny lennek a tejre.

Meg ugy az emesztesem sem az igazi.

De koszonom szepen, az elobb kicsit rapanikoltam erre a dologra, hipochonder vagyok, szoval jo kombo ez igy mind egyutt. :D

2018. jan. 28. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!