Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zavarban vagyok ha idegenekkel...

Zavarban vagyok ha idegenekkel kell beszélnem. Legyen az orvos, elárusító, baráti társaságban egy új ember, vagy bárki?

Figyelt kérdés
Főleg az első találkozáskor érzem magam nagyon hülyén, ha pl másodszor is találkozom az adott személlyel már sokkal jobb a helyzet. Igyekszem ezt leplezni és javítani rajta, de sokszor észre sem veszem magamat, hogy mennyire stresszes vagyok. És akkor az emberek nem értik mi bajom, mit pörgök annyira. 😩 Borzalmas. Rettegek attól, hogy valami rosszat mondok vagy csinálok amivel beégetem magam. Hogy javítsak ezen?
2018. jan. 26. 21:58
 1/2 anonim válasza:
Üdv a klubban! Úgy látszik, nem én vagyok az egyetlen. Nekem a pszichológusom azt tanácsolta, hogy ne azon agyaljak, hogy mit fogok mondani, hanem gondoljak beszéd közben valami számomra megnyugtatóra.
2018. jan. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a szociális fóbia tünetei közé tartozik.

Lehet,vagy válhat nagyon súlyossá is.

Én 48 éves vagyok és nem tudok belőle kimászni.Sajnos azt veszem észre,hogy évről évre mindig egy kicsit rosszabb.

Nekem nem jött be se gyógyszer,se pszichológus.

Talán az segíthet,ha mindig gyakorlod a társas,beszélős helyzeteket.A csoport terápia lényege is ez.

2018. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!