Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fel szeretnék keresni egy...

Fel szeretnék keresni egy pszichiátert, ehhez kapcsolódik a kérdésem?

Figyelt kérdés

Elég sok problémám van, ami miatt időpontot kértem egy SZTK-s pszichiáterhez.

Úgy tudom, hogy ő beutal pzichológushoz, ha szükségességét érzi, és természetesen nem értek hozzá jobban, mint ő, de én ezt nem szeretném. Ebben az esetben megmondhatom neki, hogy én pszichológus helyett inkább gyógyszert szeretnék?

Túlnyomórészt azt hallottam az SZTK-s pszichiáterekről, hogy nagyjából végig sem hallgatják az embert, és máris gyógyszert írnak, ez valóban így van?



2018. jan. 28. 05:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha szükséges akkor pszichológushoz küld, szakvélemény miatt és ennek függvényében ír fel gyógyszert. De előfordul, igen, hogy nem küld, ki kérdezz és ír fel gyógyszert, vagy másfelé küld, csoportterápia, stb..
2018. jan. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked az Ébredések alapítványt. Telefonon kérj időpontot, beutaló oda sem kell. Mehetsz magánban is, de tb alapon is. Igen, mondhatod, hogy nem szeretnél pszichológust. Elvileg ez nem jó döntés mert nagyon jó tud lenni, de én sem vagyok az a típus aki bárkinek is el akar mondani az életéből dolgokat. Nem jó hozzáállás de egyelőre én is ilyen vagyok.
2018. jan. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy így gondolod mert fordítva ülsz a lovon. Jobb lenne előbb pszichologussal beszélni, ők nem gyógyszerrel gyógyítanak, hanem beszélgetéssel. Ők sem egyformák: a jó pszichológus felvázolja a probléma lényegét és felállít egy tervet a terápiát illetően (van aki ezt nem teszi, és járhatsz hozzá évekig mégsem jutsz semmire). Ha viszont úgy látja, hogy beteg vagy akkor megmondja, és elküld pszichiterhez.

A pszichiáterek orvosok, bár sokan végzik el a pszichológia szakot is, mégis nagyon hamar írnak fel gyógyszert. A gyógyszerrel csak aza baj, hogy van köztük amit egész életedben szedned kell. Ezért gondolom, hogy nem kéne elkapkodni, és csak akkor választani ha tényleg csak az segít rajtad. Ez szakmabeli kérdés rájuk kell bízni.

Az a bökkenő, hogy SZTK keretében nem jutsz pszichológushoz, csak magán rendelőben. A háziorvos pszichológushoz nem ad beutalót.

Fentebb kaptál egy jó ajánlatot, ha nincs pénzed magán rendelésre akkor próbáld meg.

Az sem mindegy kivel találkozol. A pszichológusok is szakosodtak már,és a választott területükön van mélyebb tudásuk

2018. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!