Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol a határ a valóság és a...

Hol a határ a valóság és a képzelet között?

Figyelt kérdés
Mikortól mondhatjuk, hogy kóros a képzelgés vagy a "földhöz ragadtság"?

2018. jan. 28. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Kóros képzelgésről a köznyelvben szerintem általában akkor szoktunk beszélni, ha az illető nincs tudatában annak, hogy amit elképzel, az nem a valóság, illetve annyi időt tölt a fantáziavilágában, hogy ez a valós élete rovására (pl. munka, tanulás, barátok) megy. Földhöz ragadtság pedig amikor valakinek egyáltalán nincs képzelőereje. A legtöbb ember a skála két vége között helyezkedik el valahol.

Én például tudom magamról, hogy elég jó a képzelőerőm, és szeretek is fantáziálni dolgokról, de emellett dolgozom, tanulok, barátaim vannak, élem az életem. A fantázia azonban kétségtelenül színesebbé teszi azt, nagy veszteségnek élném meg, ha nem lenne. Azt is megkockáztatom, inkább veszíteném el egy végtagom, mint a fantáziára való képességem, ha választanom kellene köztük. Szerintem ezt valaki, aki "földhözragadtabb", nem igazán értheti meg.

2018. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!