Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresként ti hogyan...

Aspergeresként ti hogyan illeszkednétek be egy közösségbe?

Figyelt kérdés

Legyen az akár vallási, baráti, iskolai stb.

Nekem sajnos eddig nem nagyon megy. Nem sikerül barátokat szereznem sehol, pedig nagyon próbálkozom. Túl közel jönnek hozzám mindig és ez zavar. Próbálok hamar távozni, de marasztalni próbálnak állandóan és nem értik meg, hogy rosszul érzem magam a közelségüktől. Elsősorban egyedüllétre vágyom, de jól esne néha "normálisan" viselkedni.

27/F



2018. jan. 28. 22:09
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%

Közösségtől függ, van ahova nem tudok és van ahova nem akarok beilleszkedni. Vallásom nincs, az iskolában kiközösítettek, barátaim az egyetemen lettek. A fura az hogy magam sem tudom, hogyan tettem szert barátokra, csak egyszer azt vettem észre, hogy van pár ember akik ahelyett hogy otthagynának mint a többi, a barátság tüneteit mutatják, beszélgetni akarnak velem, kérik hogy mutassam meg a rajzaimat meg hívnak magukkal ha mennek valahova. Eleinte még meg is ijedtem, új volt az egész. Mára már van köztük olyan pofátlan egyed is, aki szó nélkül beírja a napirendembe hogy xy időpontban én pizzázni fogok vele. Szerintem a megfelelő környezet sokat segít, ha olyan embert találsz aki felfogja hogy nem szereted ha hozzád érnek vagy hogy x idő múlva elfáradsz a társaságban, akkor nem fognak ilyesmire kényszeríteni. Nálam még a főnököm is tudja hogy ha a szekrényben ülök, akkor hagyjon békén mert épp túl vagyok töltve.

Azt javaslom, hogy egyszerre csak egy embert válassz ki és próbálj vele kettesben olyat csinálni, ami mindkettőtöket érdekel. Aztán ha sikerül megszokni ezt az embert, akkor vele elmenni valahová vagy "beszerezni" egy másik embert. Tehát egyszerre egy olyan ember legyen, akit kevésbé ismersz, akkor csak arra az egyre kell figyelned, a többiek már kevésbé szívnak le mert már ismered a gesztusaikat és a szokásaikat. Engem mindig egy "biztos" ember hurcolász és ha arra van szükség, akkor ki is menekít.

27XX

2018. jan. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem 3,5 éve van párom, ő a lelki társam, aki elfogad olyannak, amilyen vagyok. Pedig tudom, hogy nagyon sokszor akadályozom, de ő valahogy mégis szeret. Csak ő érhet hozzám, meg talán!az öcsém. Igazából átestem a ló túloldalára, van, hogy a párom nélkül semmire nem vagyok képes, egy érintéssel képes sokszor megnyugtatni. Barátok tekintetében nem vagyok szerencsés, hiába próbálkozik egy-két ember, én inkább kihátrálok, mert nagyon "elfáradok" a jelenlétükben. Nem diagnosztizáltak még, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy aspi vagyok.
2018. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
22/L előző vagyok :)
2018. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!