Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergerre vonatkozó diagnózis...

Aspergerre vonatkozó diagnózis felállítását felnőttként hol lehet kérni?

Figyelt kérdés
Pszichiáter? Pszichológus? Hol lehet megvizsgáltatni magam?

2018. jan. 29. 19:25
1 2
 1/14 feel_good válasza:
Pszichológus
2018. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

pszichiáternél lehet. feltesz néhány kérdést, eléddob egy tesztet. Többet nem tudnak ők sem :) Voltam egyszer egynél, nem vagyok túl jó véleménnyel róluk. Többet tudtam, mint ő. Kb. annyit tudnak, amennyit te, ha jól beleásod magad a témába.

Max kér, hogy menjél vissza még egy konzultációra, arra már jobban felkészül, hoz teszteket.

2018. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És a pszichiáternél hogyan lehet ilyenre vonatkozó időpontot kérni?

Illetve ez mennyi idő kb.?

És ha TB-alapon megyek, akkor ugye nem kell fizetni érte?

2018. jan. 29. 19:48
 4/14 anonim ***** válasza:

Állami rendelőben nem kell fizetni.

Én azt javaslom, hogy próbáld meg kideríteni, van-e a helyi rendelőben olyan doki, aki erre a területre specializálódott, vagy legalább foglalkozik ezzel is; ha találsz ilyet, akkor próbáld meg elérni telefonon előzetesen, és úgy kérj hozzá időpontot. Ha nincs, akkor reménykedj a szerencsében, hogy lelkiismeretes lesz a doki, és felkészül...

2018. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jómagam Budpesten, a SOTE Pszichoterápiás osztályán kaptam a felnőttkori Asperger-diagnózisomat úgy, hogy előtte fogalmam se volt se az autizmusról, se az Aspergerről.


A SOTE Pszichoterápiájára jelentkeztem négyhetes kognitív viselkedésterápiár, ahol TB alapon befekhettem és 4 hét múlva felajánlották, hogy plusz két hetet bent tartanak, mert amit észrevettek rajtam, tisztázni akarták, kizárni a kizáró okokat.


Hat hét múlva diagnózissal távoztam, azóta lett MÁK kártyám is.


Gyógyszert nem kértem, így nem kaptam. Azaz kértem, hogy NE kapjak. És nem is volt rá szükség. Az egész inkább egy szabadidős táborra hasonlított, mindenki saját szabad akaratából csinálta végig a négy hetet. "Órákat" tartottak, beszélgetőóra, relaxóra, művészetóra, kommunikációtanításóra, ilyesmi. Élveztem.


Ezután az Autizmus Alapítványhoz is fordultam (ők is diagnózisoznak, csak pénzért), ahol alátámasztották és szakvéleményt kaptam. Nekem fizetnem nem kellett nekik, mert már megvolt a diagnózis előtte. Ajánlottak egy Egyesületet, akik elhelyeztek egy kiváló munkahelyen, ahol középvezető vagyok.

2018. jan. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pl. Autizmus alapítvány. De ha jól tudom, konkrétan "Asperger" diagnózis már nincs.
2018. jan. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

És ilyenkor kötelező befeküdni?

Én dolgozom és mellette egyetemre is jàrok, szóval a szabadiőm korlátozott.


Az Alapítványnál mennyibe kerülne a vizsgálat?

2018. jan. 30. 11:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, kötelező befeküdni, de ha már van diagnózis, akkor már minden könnyebb lesz. Például igencsak durván lecsökken az útiköltség, és életvégi jövedelem is jár, meg személyi adókedvezmény. Plusz az Aspergeresek képesek kapni egy sokkal jobb munkahelyet. Nálam is ez volt. Diagnózis nélkül nem vettek fel sehova, diagnózissal meg dolgozom is, ráadásul csoportvezetőként, másrészt egyetemre is egyéni tanrenddel sikerült felvetetnem magam. És megjegyzem igen jól haladok.


Az Autizmus Alapítvány tudtommal kb 30-50 ezerért tesztel le egy embert Aspergerre. A SOTE pedig ingyen. De várólista az van. Legalább 1-2 hónap.


#6 - Létezik Asperger diagnózis, mert áprilisban kaptam.

2018. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

És ez a bentfekvés egész napos akkor, gondolom. Ha budapesti vagyok, akkor is ott kell aludnom.


Munkahelyről ilyenkor betegszabival tudok eljönni? Vagy hogyan? Mármint a bentfekvés idejére adnak valami igazolást? Tb?

2018. jan. 30. 16:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy, akkor szabadnapjaidat a foglalkozásaid után otthon is töltheted, de estére vissza kell oda érned aludni. Négy hetes terápiasorozat. Megjegyzés, a négy hét alatt van egyszer egy hétvégi eltávra lehetőség.


Az intézmény ad hivatalos orvosi igazolást, emellett TB alapon működik.

2018. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!