Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek volt halálközeli...

Akinek volt halálközeli élménye felépülése után félt a haláltól? Meddig tart? Hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 06:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én konkrétan meg is haltam. 2x. Utána már semmilyen élményem nem volt, semmiről semmit nem tudtam. Magától a haláltól nem félek, de a fájdalomtól, szenvedéstől, rosszulléttől, ami előtte van, attól meglehetősen. Úgy próbálom leküzdeni, hogy nem ezen gondolkodok állandóan.
2018. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
És Luciferrel vagy Sz. Péterrel találkoztál?
2018. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég sok összegyűjtött esettanulmány van orvosoktól, pszichiáterektől, akik több ezer ilyen esetet gyűjtöttek össze (A legismertebb Dr Raymond Moody, de ott van pl. Dr. Ian Stevenson, meg még sokan mások is.. magyar beszámolók is vannak).

Általában az van, hogy csökken a halálfélelem, mert aki átél ilyesmit, az valóságként éli meg, tehát bizonyossága van, hogy nem szűnt meg a halálban.

Elképzelhető, hogy az idő múlásával megjelenik a kétely, hogy "mi van, ha mégsem volt valóság", mert ezt a tudomány próbálja is bizonyítani, agyi oxigénhiányra, az agyi idegsejtek fokozott aktivitására, vagy kémiai folyamatokra visszavezetni az élményt...tehát akár meg is győzhető valaki, hogy csak képzelődött, és akkor visszatérhet a halálfélelem. De a beszámolók nagy része inkább arról szól, hogy az illetőnek teljesen megváltozott az élethez való hozzáállása, márr nem érdekelte annyira a pénz, a siker, hanem sokszor valami teljesen új célt talált magának. Nem tudni nagyon negatív következményekről azt leszámítva, hogy már nem tartotta az illető ezt a földi életet az egyetlen és legjobb dolognak, ami valakivel történhet.

2018. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!