Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipohonderséggel pszichiáterhez?

Hipohonderséggel pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

December elején egy nap arra ébredtem hogy nagyon fáj a hasam. Nagyon rosszul voltam hánytam, ment a hasam, gyomorsavam a torkomban. Azon a napon olvastam neten a tüneteimről és mindenhol azt dobta ki, hogy gyomorrák. Na rögtön mentem orvoshoz ahol teljes labor vizsgált (vérvétel,vizelet,széklet) ahol minden rendben volt. Utana hasi ultrahang meg gyomor tükrözés ahol nem találtak szintén semmit. Én viszont amióta ez elkezdődött minden nap rossz kedvű vagyok, minden kis fájdalomnál rögtön eszembe jut hogy biztos hogy rák. December óta nem tudok jól aludni csak ilyen 4-5 órát. Félek egyedül lenni. Nagyon sokat sírok. Próbálom magamat lekötni, de ezek a rossz gondolatok már erősebbek nálam és úgy érzem, hogy már felfalnak belülről. Azóta van a torkomban gombóc érzet. :( Ha alszok is valamennyit akkor is rosszat álmodok. (múltkor temetésről álmodtam) Már nem tudom mit tegyek. El vagyok veszve.

Ti mit tanácsoltok?

Nagyon köszönöm előre a válaszokat!


2018. jan. 31. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen szinten rettegsz, pedig nem kéne, akkor igen, érdemes lenne szakemberhez fordulni.
2018. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azmentem en is ezeken.

En voltam pszichologusnal, mondott okos dolgokat, de igazabol nem erzem, hogy miatta lett volna valtozas vegul.

Ne olvasgasd neten ezeket! Nem azt fogja kiadni, ami valoban a bajod lehet, hanem teljesen mast. Nekem is volt mar a net szerint szajraktol kezdve minden, de minden tunetemet a lelki problemak okoztak.

Mondjuk en kicsit forditva mukodok, mint te. En barmilyen betegsegrol olvasok, hallok, elkezdem a tuneteit produkalni. Most a panikbetegsegge szenvedek par honapja, ez eddig a legnagyobb harcom magammal.

De tudatositottam magamban, hogy nem lehet bajom. Olyan foleg nem, amilyeneket bekepzelek magamban.

En is rengeteget sirtam, ketsegbe voltam esve, allandoan izgultam, depresszioztam, mondhatni eltemettem magamat kepzeletben.

Tudom, hogy nagyon rossz, de ha megprobalod figyelmen kivul hagyni a tuneteket, lecsendesednek. Tapasztalatbol mondom. :)

2018. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt amikor rákos voltam, csak amikor a csontvelőmben lett áttét.


Refluxos tüneteid voltak szerintem.


A hipochondria amúgy a paranoia egy fajtája.


Ja meg amikor kezeltek, a legtöbb beteget hipochondernek mondta a háziorvosa, amikor ment a tüneteivel.



Helyedben tündérhegyre mennék, ott pont az ilyenekkel foglalkoznak és van rá esély, hogy nem leszel sokkal rosszabb állapotban.

2018. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Masodik valaszolo vagyok.

A harmadik valaszolo eleg nyersen fogalmazott a valasza vegen, de igaza van.


Nem kell hulyesegekkel foglalkozni. En bebeszeltem magamnak a panikbetegseget, plusz az allando stresszeles a hipochondria miatt nyilvan ratett, de nem igazan tudok ettol szabadulni. Ugye itt nincs vervetel, nincs ultrahang ami egyenes valaszt ad. Ne juss el erre a szintre. En is nevetek magamon neha, hogy ezt mar megint miert talalom ki. Es igen, ez a kepzelges lehet paranoia, de a hipochondria mas. En valahogy a ketto kozott mozgok.

A paranoiasnak nem lehet megmagyarazni, hogy nincs baja, ha az orvosi papir is a kezeben van, akkor is ketelyei vannak, hogy valamit nem vettek eszre az orvosok. A hipochonder elfogadja az eredmenyt. Aztan keres uj betegseget.

2018. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De, a paranoia egy változata ami az egészségi állapotra van kiélezve.


Sok paranoid tudja magáról, hogy az.

2018. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor paranoid vagyok en is, a lenyegen nem valtoztat, tudom nagyon jol, hogy hulyesegeket kepzelek be. Hiaba tudom, nem valtoztat a dolgon, ugyanugy "betegeskedek".

De azt mondjak jol kezelheto.

2018. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!