Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol lehet panaszt tenni, ha...

Hol lehet panaszt tenni, ha elégedetlen vagyok a szakszerűtlen pszichológusi terápiával?

Figyelt kérdés

Másfél évig jártam. Ebből fél év is elég lett volna, mert végig kb. ugynaazokat a kérdéseket tette fel állandóan és várta a választ a pszichológusnő. A legelején tisztáztuk, hogy ha sokáig csak hallgatok a kérdése után, akkor az azért van, mert én magam se tudom, mit lehetne rá válaszolni, én se tudok semmilyen választ. Másfél év után közölte, hogy nem tud mit kezdeni velem, és hogy a kérdéseire nem akarok (!) válaszolni. Másfél év alatt megismerhetett volna annyira, hogy nem szégyenlősködöm, elmondok neki mindent, amit tudok. Lehet, valami más módszerrel kellett volna a mélybe ásnia, hogy megértse azokat a kérdéseket, amire én nem tudom a választ magammal kapcsolatban.

Egy előző szakember 3 alkalom után mondta, hogy nem a szakterülete vagyok, őrá legalább így csak kb. 30ezer forintom ment el. A pszichológusnőnek megvolt a véleménye, milyen szakember az ilyen, hogy ezt mondja, pedig ő volt a becsületesebb. Másfél év alatt gondolhatjátok, mennyi pénzem ment rá (fizetős volt), ráadásul nem is helyben volt. Csoportos foglalkozásaira is jártam, ami megint nem ingyen volt, annak se volt semmi értelme igazából, semmi nem lett jobb tőle.

Természetesen semmilyen számlát nem kaptam.


Még mielőtt valaki azt mondaná: igen, hajlandó vagyok (lennék) együttműködni azon a szinten, amire valóban képes vagyok.


Mivel mégiscsak erősen százezres nagyságrendekben lehet számolni a kiadott pénz összegét, érdekelne, mégis van-e bármi lehetőségem. Arról sem kaptam tájékoztatást, hogy csak akkor van értelme kifizetnem a további terápiát, ha a kérdéseire válaszolni fogok tudni.


Mivel én nem ismerem a terápiák menetét, módját, módszerét, nem tudhattam, hogy nekem mit kell ehhez hozzáadnom és mit várhatok. Így azt lehetőleg tegyük most félre, hogy én hibás lennék ebben.


2018. febr. 2. 13:00
 1/9 anonim válasza:
90%
Másfél év alatt próbálta hogy megnyílj. Ne hidd azt,hogy szakképszett pszichológus ellen el tudod rejteni az elmebajod. Azt akarta, hogy magad előtt vállald fel önmagad. A gyógyulás ott kezdődik, hogy beismered magadnak az elmebajod. Ha te idáig sem tudtál eljutni valóban nem lehet veled mit kezdeni, sajnálom :/
2018. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Talán panaszt tenni a pszichológus kamaránál. Ha nem adott nyugtát akkor azért pedig feljelenteni a NAV-hoz!
2018. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen kérdéseket tett fel, amikre semmilyen választ sem tudtál adni? Én is kaptam nehezebb/lelkileg érzékenyebben érintő/elgondolkodtató kérdéseket, de mindig adtam rá valamilyen választ. Ha kicsit nehéz volt válaszolni, akkor úgyis látta a fájdalmat rajtam, akkor várt egy kicsit, és elkezdtem, ha nem, akkor más irányból közelítette meg a témát. Ha egy fogas kérdést tett fel, akkor azt mondtam, hogy nem tudom, aztán valahogy mégis elkezdett kérdezgetni, kifejtettem. Vagy mondta, hogy ez is lehet egy feladat, elgondolkozok egy-egy kérdésen, hogy milyen érzéseket ébreszt benne, és ezeket elmondtam legközelebb. Mindenki helyzete más, nem is ezért mondom, de én 2,5 hónap alatt rendbe jöttem, mert én is nyitott voltam rá, szerettem volna a gyógyulást. Most őszintén, szerinted mi egy pszichológus feladata? Az, hogy meghallgasson, hogy kiépüljön a bizalom, bízhatsz benne, nem mondhatja el senkinek. Magadnak hazudsz, ha nem mondasz el bizonyos dolgokat. A kérdéseivel próbál rávilágítani egy-egy érzékenyebb témára, ha nem válaszolsz, akkor nem fogsz meggyógyulni. Szükség van arra, hogy beszélj, mert beszéd közben jössz rá, hogy mi volt rossz eddig, és hogyan tudnál változtatni ezen, az ő segítségével. Ő egy mankó/mentőöv neked, hozzásegít a gyógyulás folyamatához, de ehhez az kell, hogy te is el akarj jutni oda, ahova szeretnél.
2018. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bennem*
2018. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Mint ahogy már kifejtettem, én mindenről megnyíltam neki. Amire saját magamnak se tudnék a kérdésre válaszolni, mert egyszerűen nem tudom a választ, csak azt nem mondtam el. Te nagyon nem értetted azt, amit írtam. (Amit neked elnézek, mert pár sor alapján nem tudhatsz meg túl sokat rólam, viszont a szakember másfél év alatt már annál inkább meg kéne, hogy tudjon.) Felvállalok én mindent. Elmebajom tudtommal nincs, de már gondoltam ilyenre is és vállalnám. Sokkal rosszabb a helyzetem egyébként, amit szégyellek mások előtt elmondani, de pszichológus előtt nem szégyellném. Itt nem a megnyílás hiányáról volt szó! Ha egyszerűen nem tudod pontosan, mitől félsz, miért félsz attól, amitől, és nem tudod megmondani, mi történne, ha mégis megtennéd azt, amit nem mersz megtenni, akkor azzal mit lehet kezdeni? Valamit biztos lehet, de biztos nem azt, hogy csak kérdezgetjük az embert. Gondolom, valami más módszerrel elő lehet ásni azt, ami olyan mélyen van a tudatalattiban, hogy az ember se tudja.


A második válaszoló válaszát köszönöm!

2018. febr. 2. 15:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Közben a harmadik válaszolót is olvastam. Köszönöm neki is. Az a baj, ezeket a köröket le kell futni az elején, hogy mindenki elhiggye, nem akarok én titkolni semmit pszichológus előtt. Voltak régebben olyan dolgok, amikről nem tudtam volna beszélni, annyira szégyelltem, gáznak éreztem, de ma már, ha nem is a háztetőről az utcára kiabálva, de bizalmasabb viszony esetén el merném mondani embereknek.


Azt hiszem, válaszoltam a kérdésedre, 3. válaszoló, az előző hozzászólásomban. Bár nagyon konkrét nem voltam. Szóval valamit félek megtenni, és nem tudom megmondani, miért félek tőle, vagy mi történne, ha megtenném. Fogalmam sincs ezekről, egyszerűen nem tudok átlépni ezen a dolgon. Most se tudnám megmondani, pedig a terápia óta 1 év eltelt.

Hogy mit várok tőle? Hogy segítsen előrelépni a dolgokban. Ha meg nem tud, mondja meg, de ne másfél év múlva.


Biztos vannak módszerek, amivel ki lehet deríteni, mi az, amitől fél az ember, pl. rajzolni kell valamit, eljátszani valami játékot, írni valami történetet, vagy valami, amivel a tudatalattiból eljön, aminek elő kell. De ezt nem nekem kell tudni, hanem a szakembernek kellett volna. Lehet, nem a mélylélektan volt a szakterülete, vagy nem az, ami nekem kellett volna, de akkor is tudnia kéne, mi az, ami kell ilyenkor, és tovább tud küldeni más szakemberhez.

2018. febr. 2. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a pszichológusod nem volt kiképzett terapeuta. Egy mélylélektani terapeutánál ilyen nem történhet meg.

A hibád az volt, hogy nem tájékozódtál előre.

2018. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy nekem már jobban kell tudnom előre, mire van szükségem. És hogy teljes diagnózissal kéne megkeresnem a szakembert, és nem az ő dolga eldönteni, mi legyen. Végezhetnék pszichológiát is ennyivel.

Azért mentem őhozzá, mert valakinek hasonló problémája volt, és arról számolt be, előbbre jutott vele.


Sokszor volt az az érzésem a terápia alatt,hogy majd a következő alkalomra biztos kicsit jobban utánanéz a pszichológus a dolgoknak,hogy az én esetemben mit lehet tenni. De valahogy csak elütöttük az időt, én meg sajnos bíztam benne. Volt néhány alkalom, ami hasznos volt, csak hogy ne tűnjek teljesen egyoldalúnak. Így sem tudom értékelni.


Megnyugtat valamennyire, hogy van egy válaszoló, aki legalább elhiszi, hogy nem én nem akartam megnyílni.

2018. febr. 2. 22:38
 9/9 A kérdező kommentje:

"A hibád az volt, hogy nem tájékozódtál előre."


Belegondolva, ezzel nagyon nem értek egyet. Honnan tudhattam volna előre, hogy ez a kérdés (amire nem tudok válaszolni) lesz annyira fontos? Honnan kellett volna egyáltalán azt tudnom, hogy ehhez mélylélektan kell? Egy idő után furcsa lett, hogy ezen a kérdésen lovagol állandóan, és semmi érdekes nem történik, de gondoltam, csak tudja már mit csinál.

2018. febr. 3. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!