Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Én ùgy vettem ki,azèrt nem szabad megölni magunkat mert nem mindig ùgy sül el ahogyan akarjuk,illetve utòlag lehet megbànnánk meg ilyesmik. Én sìrtam rajta.Szerintetek mièrt ìrta a blogger?


18/L


2018. febr. 2. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én voltam már pszichotikus erős öngyilkossági késztetéssel. A vonat meg a metró elé akartam ugrani. Gyerekkoromban tanúja voltam, amikor egy nő a metró el ugrott. Én hülyeségnek tartom az öngyilkosságot. Persze, amikor az ember pszichotikus, azt se tudja mi van. Nekem anyukám fogta a kezem, hogy ne ugorjak elé, olyan erős késztetésem volt. Mind a mai napig hátat fordítok a síneknek, vagy nagyon távol állok tőlük. Egy öngyilkosság semmit nem old meg. Sok szép dolog van, az életben, amiért érdemes élni. Ilyenkor az embereknek gyakran pillanatnyi baja van, amire ha beszedne egy szem Rivotrilt vagy valamit, már sokkal jobban lenne. De sok ember ilyenkor már azt se tudja, mi van.
2018. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokan az öngyilkosságot egyfajta figyelemfelhívásként használják, csak pl. ha valaki látja tízévesen, ahogy én, akkor az a későbbiekben komoly lelki gondokat okozhat. Az a nő is életben maradt, aki akkor a metró elé ugrott, de ha jól tudom, a csípője eltört. Én ha előjön az öngyilkossági késztetésem, beveszek egy gyógyszert, amitől tudom, hogy jobban leszek, vagy meghallgatok egy szép zenét vagy olyat csinálok, amitől megnyugszom.
2018. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért írta? Talán neki is párkapcsolati problémája van és nem elég érett ahhoz, hogy szembenézzen a dologgal.


Nem azért nem szabad megölni magunkat, mert rosszul fogunk festeni a saját hányásunkban.:)

Azért nem szabad megtenni, mert ez egy olyan végleges dolog, amiből már nem lehet kijönni, kihátrálni.


Szembe kell nézni a dolgokkal, meg kell oldani, fel kell dolgozni. Ezek leckék az élettől, amit meg kell tanulnunk, okulnunk belőlük.


A másik, hogy rohadtul önző és egocentrikus az, aki öngyilkossággal fenyegetőzik vagy meg is teszi azt.

Mindenkinek vannak szerettei akiknek nem fordíthatunk így hátat.

2018. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megakartam tenni.Ezt linkelte a hùgom be.
2018. febr. 2. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem kicsit ez felidegesít. Rámegyek a linkre, elolvasom. Mi ez a hozzá nem értő sz*r. Nézem a kérdés. "Én sírtam rajta", "18/L" és én meg ah értem. Az öngyilkosság sokkal komolyabb és nagyobb dolog annál mint hogy rendre felelőtlen kisgyerekek játszanak és dobálózzanak vele. Gyakorin, meg a világon is, fura mód az összes 14-18 éves lány, öngyilkos akar/akart lenni, esetleg meg is próbálta, esetleg vagdosta is magát, wáóó.


Az öngyilkosság k**vára nem így működik. Amikor eljutsz arra a szintre, akkor szó szerint nem érdekel az ég világon senki. Nincsen félelem, nem érdekel hogy fogsz kinézni, nem érdekel a szenvedés. Nem fogsz se hátra, előre pedig végképp menni, szimplán úgy fogsz hozzáállni, mint hogy kiviszed a szemetet. Elmész és megölöd magad, ennyi.


Na már most, amit ti csináltok, az nem ez. Ami nálad/nálatok van, az az hogy rosszul érzitek magatok és hülye kölyökként egyből a legdurvább dolgot(legmenőbb) dolgot kell állítani magatokról, hogy felhívjátok bárki k**va figyelmét. Mert nem lehet oda menni anyához, apához hogy hát rosszul vagyok, menjünk el orvoshoz, csak 18 évesen is eltudsz már menni egyébként (én is így csináltam, most sem tudják rólam miket szedek, meg járkálok pszichiáterhez/pszichológushoz), nem ezt nem lehet ez túl normális és átlagos, túl szürke! Igen ez a legjobb. Nem itt ki kell pécézni azokat akik tényleg olyan betegek voltak hogy bekövetkezett a tragédia. Itt menőbb kell, ki kell írni gyakorira, majd a szerelmednek bizalmasan elmondani hogy húú engem megtört az élet (18 évesen) és hát gyógyszereztem, MEGAKARTAM ÖLNI MAGAM (mert az nagyon durva és nagyon menő) de itt vagyok még én ezt mind kibírtam.


Szóval a kettő nem ugyanaz. Ha valaki beteg és öngyilkos lesz, az egy nagyon szomorú dolog és félig meddig valószínűleg a közönyös környezet tehetett róla (Nekem is itthon leszarják hogy milyen gondjaim vannak). Szó szerint egy tragédia.


Aztán az meg hogy valaki kicsit nem érzi jól magát (A te életedben mi is a gond, mielőtt megkapom az oly bölcs "Te nem ismersz engem" sablon tinisz*rt?), és hogy felhívja a figyelmet, egy ilyen ocsmány színjátékkal áll elő, az valami igazán gyomorforgatóan undorító és szánalmas. Mint ha poénból úgy járnék a suliba hogy én rákos vagyok, hogy mindenki sajnáljon és kiszolgáljon, közben meg akik valóban rákosak, azok meghalnak! Vicces ugye? Szerintem nem.

2018. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom aki írta a szöveget pszichiátriai beteg vagy mi. Azért akartam öngyilkos lenni,mert a suliban csesztettek.
2018. febr. 3. 13:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de ez legyen a legnagyobb gondod. Én is pszichiáterhez járok és akkor mi van? Ami azt illeti nagyon sokan. Ha akarsz beszélgetni én szívesen beszélgetek veled erről, de ebben gyerekes vergődésben semmi kedvem részt venni.
2018. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!