Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet segíteni egy idős...

Hogy lehet segíteni egy idős néninek, aki egyedül lakik és mindenféle (nem létező) hangokat hall?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
el kell kísérni a fül-orr gégészetre, mert valószínű van egy kis szervi problémája
2010. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyothall, ez bizonyított. Nem hinném, hogy szervi probléma lenne.
2010. jún. 6. 22:31
 3/13 anonim válasza:

két lehetőség van.

1.: pszichológushoz vigyétek el, és ő felir neki egy gyógyszert mai segiteni fog neki ebben.

2.: minden olyan tárgyat távolítsatok el a szobájából aminek köze lehet a sötét erőkhöz. gondolok itt szellemse vagy ördögös könyvekre, filmre, képre, bármi. beválik!

2010. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De, a hallássérültek is szoktak nem létező hangokat hallani. Amíg tudja, hogy ez hallucináció, addig nincs baj.
2010. jún. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Kiméletesen el kellene kísérni orvoshoz. A szomszéd néninél ugyanez a probléma, s ha nem szedi a gyórgyszereit, előfordul hogy hajnali kettőkor "szólnak hozzá", amire ő órákon keresztül ordít és csapkodva "válaszol" - nem könnyű eset, és egyedül él.
2010. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez? Mondjuk ha én lennék egész nap egyedül egy lakásban, lehet, h én is hallanék hangokat :S
2010. jún. 9. 17:52
 7/13 anonim válasza:
valószinű hogy te is hallanál....a pszichológus jo ötlet.de szerintem a társaság az ami hosszu távon segithet az ilyensmin.vmien korabalieknek kitalált klubba kellene őt vinni azon kivül persze hogy gyakrabban kelllene vendégei legyenek....
2010. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia én azt olvastam,hogy az agy csinálja ezt azért, hogy ne zavarodjon meg az ember, mert ha teljesen csönd lenne körülöttünk, akkor nagy gond lenne.

Szokott fülsípolást is csinálni az agyunk ha túl sokáig nincs hang inger,mind emelett néha jó ha van egy kis csend.

2010. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én nagymamámnak agyérelmeszesedése van, ami miatt pszichiátriai betegsége lett (ő is hallucinál). Mindenképp vidd el pszichiáterhez.
2010. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére nem őrjöng, meg semmi ilyet nem csinál, csak fél a hangoktól, meg attól, amit mondanak neki. Az a baj, h lassan 90 éves, nem mozdul ki az utcára, mert fél, h elesik, barátai sincsenek. Mi, a család nagyon gyakran látogatjuk, telefonon hívjuk minden nap és 2-3 naponta személyesen is meglátogatjuk.
2010. jún. 14. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!