Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telefonfüggőséggel elmehet...

Telefonfüggőséggel elmehet pszichológushoz vagy valami elvonóra?

Figyelt kérdés
Már odáig fajult ez hogy nem tudom aludni enni meg inni mert kényszeresen a telefonomat nézem. És hiába tudom hogy ez nem jó nem tudom egy percre sem letenni.

2018. febr. 8. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg olvasni, vagy válassz valami sorozatot, és rakd be TV-re. aztán nézd, és kapcsold ki a telód. Menj el a barátaiddal szórakozni, kösd le a figyelmed. Főzz valami finomat, amit szeretsz.

Elalvásnál olvass valami uncsit, vagy nézz valami unalmasat amitől elálmosodsz és hagyd a telefonod kikapcsolva.

+segítség lehet, h ha pl kibírtad 2 órán át telefon nélkül, akkor ehetsz 1 db raffaellot, szóval érted..h legyen valami jutalom is/cél.

2018. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdhetnéd először kisebb "adagokkal" pl minden nap valami amikor nem használhatod de helyette van valami jó.

Pl, úszol az usziban, kávézol/sörözöl vkivel és beszélgetsz egy jót, barátokkal szabadulószoba, tánc, kirándulás, tollasozás, kártyaparti vagy társasozás.

Én is folyton nézem azt csinálom amit te, de amikor néha zsebre sikerül zsebre tennem és beszélgetni vagy csinálni valami jót, mindig azt érzem hogy nahát hogy ez mennyivel jobb. Keress olyan helyzetet ahol NEM tudsz, vagy annyira jó hogy ha tudnál is inkább azt választod.

2018. febr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nicholas Carr-Hogyan változtatja meg agyunkat az internet? - A sekélyesek kora

Ez egy könyv, olvasd el, a témában a legjobb.

2018. febr. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Vegyél egy 10 kilós kalapácsot, tedd le a telefonodat és lőjél oda egy bazi nagyot neki a kalapáccsal hogy darabokra törjön. Vagy add el,akkor pénzt is kapsz érte. Az elvonási tüneteket meg enyhítsd tv vagy filmnézéssel.
2018. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!