Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok az emberek, akik élvezik...

Azok az emberek, akik élvezik az életet hogy csinálják? Én miért nem tudom?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban egyszerűen minden nap kínszenvedés. Sírógörcseim vannak, minden idegesít és aludni sem tudok. Néha öngyilkos gondolataim vannak, egyszer majdnem tetlegességgé is fajult. Tényleg mindenen idegeskedem, dühkitöréseim vannak, de annnyira szenvedek és annyira fáj a mellkasom. Erről az állapotomról nem tud senki. Folyton csak nézem a barátaimat, családtagjaimat és arra gondolok, hogy ők hogy bírják ezt? Van akinek sokkal nagyobb gondja van, mint nekem és mégis tud boldog lenni. Én meg ennyire megkeseredett savanyú sz*r vagyok. Mindent elbukok, minden tervem máshogy sül el, folyton van valami bajom. Egyszerűen nem vagyok képes látni a jót és a szépet az életben, pedig tudom hogy sok mindent kellene értélelnem.

Szakember nem hiszem, hogy segítene. Kilátástalan a helyzet. Szorongok is, félek mindentől. Nem látom a kiutat :(


2018. febr. 12. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Átérzem a helyzeted. Nincsenek céljaim, szinte semmit sem élvezek amit csinálok, de tudom, hogy más sokkal nagyobb problémákkal küzd, mégis boldog.

Hogy csinálják? Jó kérdés... talán emberfüggő.

2018. febr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Nem neked való életet élsz.

Bántanak az emberek, frusztálnak a körülmények.

Menekülj!

Menj, hagyd ott a helyzeteidet, mert van neked való életvitel!

2018. febr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Én bujkálással érzem jól magam. Könyvek, sport, hobbik, zene, tudatmódosító szerek. Akkor vagyok boldog ha nem élem az életem. Ha egy percre is magamra maradok a gondolataimmal, azonnal körülvesz a sötét köd.

Lehet amint befejezem a tanulmányaim és összeszedek egy nagyobb pénzösszeget, eltűnök a francba és alpesi tehénpásztor leszek egy kis hegyvidéki faluban, ahol nem kell foglalkoznom másokkal és folyton stresszelni.

2018. febr. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a másik oldalát látni a dolgoknak. Egy gyors példa nyárról: terhes voltam, gyorsan kellett elköltöznünk, minden pénzünk belement az új ház foglalójába és az önrészbe. Csak a havi bevételünk maradt és akkor egyik vasárnap délelőtt felrobbant a bojler.


Egyrészt: még ez is? Miből veszünk újat? Hol találunk vasárnap? Szerelőt is vasárnap? Pihennem kéne. Szóljunk az eladónak? Pár hete voltunk csak itt, ez nem normális. Nagyon megijedtünk a robbanástól. És újra: miből és hogyan fogjuk kifizetni?!


Másrészt: Egyikőnk sem volt a fürdőben, főleg nem a kádban, alatta, nem sérültünk meg. A baba még nincs kint, nem ijedt meg, vagy legalábbis tompább volt a hangvszámára. Itthon volt a férjem, nem egyedül kellett halálra rémülnöm terhesen. Úgyis ki akartuk cserélni, jobb még a szülés előtt. Pár évig most ezzel nem lesz gondunk. Olyat választottunk és akkorát, ami ideálisabb, mint az eddigi. Ráment egy napunk, de találtunk bojlert és szerelőt is.


Én az utóbbi módon fogom fel a dolgokat. Bármit, most ez csak egy apró példa volt. A lényeg, hogy az éremnek mindig két oldala van és ha a jót kezded el meglátni a rossznak tűnő dolgokban is, akkor idővel átáll az agyad a pozitív gobdolkodásra. 😊

2018. febr. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Olvass, leköti az agyat, kikapcsol, fejleszt...

Keress valami kreatív hobbit, rajzolj, zenélj, alkoss valamit, ha alkotsz, kifejezed magad, az rettenetesen jó minden lelki nyomorra...

Én pl animációs rajzfilmeket készítek youtube-on... már keresek is vele, de nem ezért kezdtem, hanem lekötni magam...

2018. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak pszichológus tudott segíteni, amikor ilyen helyzetben voltam sokáig. Ezzel együtt pedig az, hogy megtaláltam a célom, amit mindenáron meg fogok valósítani. Kell valami, ami motivál, különben tényleg egy nagy kalap sz*r az élet.
2018. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!