Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész napos hasogató fejfájás...

Egész napos hasogató fejfájás ellen mit tudok tenni fájdalomcsillapító nélkül?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem el szedni az antidepresszánst (Mocrim) a nyugtatóval (Helex sr) ezeket írta fel nekem a pszichiáter,hat is, de egy gondom van csak, hogy egész nap fájt a fejem, gyakori mellékhatás. Próbáltam magamnak fejmasszázst, használt is amíg dörzsöltem a fejemet de utána megint fájt. Nem szeretnék bevenni fájdalomcsillapítót is, valamilyen természetes gyógymódot ismer valaki esetleg? Nagyon megköszönöm előre is a válaszokat! 23/N
2018. febr. 13. 21:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igyal tobb folyadekot alapbol, de fejfajas eseten egy tea, furdo, sotetitett szobaban fekves. Jobbulast!
2018. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!<3
2018. febr. 13. 21:44
 3/22 anonim ***** válasza:
Kiszárít és az ereket cseszegeti a tabletta . Sok víz nyers gyümölcs méz segít . Árt a só , szénsav , zsíros dolgok és a cukrok .
2018. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Értem! Szőlőt eszegetek most is és iszok vizet. Köszönöm! :)
2018. febr. 13. 21:59
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
Olyan komolyan valódi depressziód van, hogy tablettát kell szedned, ráadásul nyugtatóval? Pszichoterápiát nem próbáltál?
2018. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, mostanában sokat idegeskedtem a melohelyen plusz gyerekkori trauma is volt, kitöltöttem a pszichiáternél egy tesztet ami 17ponttól volt depressziós személy, nekem meg 27 lett. Nem próbáltam még, az milyen?
2018. febr. 13. 22:12
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Beszélgetés pszichológussal, szerintem érdemes, mellékhatások nélkül. Milyen tüneteid vannak? A gyógyszert jobb lenne elkerülni, mert nem tudsz róla lejönni. Gyerekkori traumára kifejezetten a pszichoterápia való, munkahelyi idegeskedésre pedig az okok megszüntetése. Az orvosok szeretnek gyógyszert adni. A leírásod alapján nekem nem tűnik úgy, hogy neked arra lenne szükséged.
2018. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Holnap délután van időpontom a pszichológushoz, kicsit félek, hogy mi lesz, mindent el kell hogy mondjak? Vannak olyan dolgok amit nem osztottam meg még senkivel sem, lehet, hogy ez őröl belülről?

Hát, eddig kb fél éve, hogy vannak ilyen hányinger és remegéseim csak már egyre gyakrabban és egyre hosszabb ideig tart, ma volt, hogy nem volt.

2018. febr. 13. 22:32
 9/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, úgy akartam írni, hogy ma végre nem volt.
2018. febr. 13. 22:33
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológustól ne félj, az egy kifejezetten nagyon jó dolog! Bármit elmondhatsz neki, az a foglalkozása, hogy nem ítél el, hanem támogatóan meghallgat. És mondj is el neki mindent, mert csak úgy van értelme. Végre kibeszélheted, ami belülről nyomaszt, és amit senkinek nem mertél.

Nekem nincs se jogom, se képesítésem a gyógyszerezésedbe beleszólni, de én a helyedben az antidepresszánst most hagynám abba, mielőtt még megvonási tüneteket okozna az elhagyása. Az antidepresszáns nem olyan, mint egy lázcsillapító. Van itt a gyakorin jópár tényleges depressziós, nem olyanok, mint te. A depressziós szenved, teljesen értelmetlennek látja az életét, sír, sérülést okoz magának, nem érdeklődik semmi iránt, az öngyilkosságon gondolkozik, az is komoly erőfeszítést igényel részéről, hogy felkeljen és hogy mosakodjon. Ilyen esetben én is azt mondom, hogy gyógyszer kell. De egy munkahelyi feszültség, nyugtalanság miatt nem! Azt ki kell beszélni, távolságtartással ránézni a problémára és racionálisan megoldani.

2018. febr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!