Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek van negatív tapasztalata...

Kinek van negatív tapasztalata a pszichológusokkal? Nem átverés ez a szakma?

Figyelt kérdés

Szépet és jót olvasni a szakmáról,de ki tapasztalt már valamit rosszat velük kapcsolatban?


Olyan emberek véleménye érdekel akik szerint nem ér semmit az egész, akiket átvertek, vagy csak nem ért semmit az egész. Esetleg rosszabb lett tőle.


Fura,hogy a szakemberek a felelősséget mindig a másikra tolják, ők nem vállalnak belőle semmit.

Odamegy az ember segítségért és kiderül, hogy nem tudnak segíteni.


Ott elvileg mi oldjuk meg a saját problémáinkat,de akkor miért fizetünk ?

Megdolgoztatnak minket és a saját magunk által elvégzett munka után nekik fizetünk?


Legyünk őszinték semmi sem oldódik meg attól, hogy meghallgatnak minket.

Ha ettől csak egyszerűen jobb lesz és megkönnyebbül valaki, akkor miért fizet érte ha ezt ingyen is megteheti máshol?


Én úgy jártam, hogy az általuk reklámozott problémával kerestem fel őket( az irodát ahol több ilyen dolgozik) és pár alkalom után közölték velem,hogy nem tudnak segíteni.


Jártál mer úgy, hogy konkrét kérdésre nem kaptál választ tőle?

Megkérdeztem milyen terápiát folytat és nem válaszolt rá.

Kértem, hogy ajánljon valaki akit az általam keresett terápiát végzi,de semmi.



2018. febr. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
64%
Hah, nekem szól a kérdés! Súlyos traumák, élethelyzeti problémák, szorongások miatt több pszichológusnál is voltam 5 éven belül. Az még hagyján, hogy irreális összegeket kértek azért, hogy ÉN beszélek, mert nem sajnáltam volna, ha KONKRÉT segítséget, ötletet, javaslatot kapok a pénzemért. Ehelyett az ÖSSZES pszichomókus csak hümmögött, meg közhelyekkel dobálózott." Hát ez ilyen. Sokan vannak így. Nehéz dolog ez.", stb. B.+ ezt én is tudom! Azt soha nem mondták, hogy mit tegyek, vagy mit ne tegyek! A "legbölcsebb" tanács az volt, hogy próbáljon sportolni kicsit! Ekkoriban minden nap 40 km-t bicajoztam. Bárki lepontozhat, de akkor is kiírom, hogy a pszichológusok egy kókler, ingyenélő, semmihez sem értő pénzéhes népség. És még csak nem is orvosok. Látni se akarok egyet se, de még tévében sem! Azóta inkább a barátaimmal beszélgetek. Ingyen. És segítünk egymásnak. Sokat, és ingyen.
2018. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
38%
Már megint te? :)
2018. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
94%
Nekem csak az iskolapszichológus tudott segíteni, két hónap alatt körülbelül. Előtte hiába mentem máshoz, nem javult semmit az állapotom, persze a pénzt örömmel elvette.
2018. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező igazad van amiket írtál!! Én még annyival egészíteném ki hogy a pszichiáterek is ugyan olyan rosszak. Csak ők még arrogánsak, lenézőek tudálékoskodnak és pökhendiek is. Áhh borzalmasak. Én jártam már néhány pszichológushoz és az egyik jó volt de aztán Ő is már csak a pénz miatt kezelt.


Aztán voltam olyan pszichológusnál is aki végig csak ült a fotelban és bólogatott. Na és én hülye meg ezért fizettem neki több ezreket hetente. Az állapotom nem javult megfelelő mértékben.


Aztán már jártam pszichiáternél is aki pszichológus is na Ő nagyon rossz volt. Ha hívtam kinyomott, leveleimre eleinte válaszolt aztán meg nem tehát nem következetes volt a viselkedése. A terápián folyton dumált alig hagyott szóhoz jutni. Áhh ezek kóklerek egyik se tudja megoldani az ember problémáit csak ülnek a magas lovon de én még embert nem láttam akit pszichológus meggyógyított volna a zavarából!! :(

2018. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
84%

En nem akarom elrontani ezt a jo kis negativ dagonyazast, mert nekem is vannak idok amikor imadok ilyen lenni, de nekem csak jo tapasztalataim vannak pszichologussal. En csak egyhez jarok, mert nem ereztem szukseget a valtogatasnak, de mar tobbnel jartam igy-ugy. Ez nem egy olyan dolog, hogy 10 alkalom utan meggyogyulsz. Tehat kitartoan kell jarni valakihez, akkor fog tudni segiteni. Es ez azt is jelentheti, hogy lehet 150-200 ezer forintert semmilyen jo tanacsot nem fog adni, de utana mar valoszinu igen. Nyilvan, ha valaki ezt nem teheti meg, annak sajnalatos kimenetele lesz. Nekem kb 20 alkalom kellett, mire megismertuk egymast a pszichologusommal, es ez meg mindig max 20 ora... ki tud megis megismerni valakit 20 ora alatt, hogy tenyleg igazi segitseget nyujtson? Ezert, szerintem legalabbis, ha valaki elhatarozza, hogy eljar terapiakra, akkor csak annak tudataban menjen, hogy ez hosszu es kitarto munka aran lesz eredmenye, amit valoszinuleg nem a pszichologus fog megtenni helyette, o segiteni fog, mellette lesz es 'fogja a kezet'.


Lehet lepontozni, ha valakit megbantottam.

2018. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
74%
A pszichológusnak csak akkor a dolga a gyógyítás, ha posztgraduális terapeuta képzésben is részesült. De akkor már pszichoterapeuta a neve.
2018. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
92%

Nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak,

pedig én TB-sen járok. :)


22/N

2018. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Hiába járnál hozzá ha elküld !


Na a TB-s...


Hiába mondom mit szeretnék, mi zavar mit kellene feldolgozni,megemészteni ha nem segít.

egyedül nem megy, segítséget kérek aki közli velem,hogy egyedül kell megoldanom. Kissé ellentmondásos.


Kihez menjek segítségér ha nem kapok?

Nem helyettem kell megoldani valamit hanem segíteni feldolgozni,hogy ne gátoljon.

Az ember csak azt nem kapja meg amit elvár azok alapján amit a szakma önmagáról állít.


Értem,hogy vannak jó tapasztalatok,de a negatív tapasztalatok is valósak. Érdemes arra is figyelni szerintem. Mint ahogy máshol úgy itt is van kókler.


Csak egyszerűen fájó és sértő,hogy visszaélnek a helyzettel.

2018. febr. 15. 16:56
 9/55 A kérdező kommentje:

Önelégülten dagonyáznak, de pénzért cserébe nem adnak semmit.

Az egészben a legundorítóbb, hogy úgy tudják a felelősséget a másikra keni,hárítani,hogy ők mindenek felett állnak,sérthetetlenek és nem lehet bizonyítani,hogy nem csináltak semmit.

Mindig nekik van igazuk.

2018. febr. 15. 17:02
 10/55 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem full gyökérségek amiket ide leírtatok, és a fele nem is igaz.


Szerintetek miért dobja fel minden pszichológus a szakmai önéletrajzát és végzettségét? Nyilván nem véletlenül. Ha terápiás kezelésre van szükségetek nyilván ne egy okleveles vagy tanácsadó szakpszichológust kell választani, mert azok amúgy sem fognak tudni segíteni rajtatatok. Tipikus tájékozatlan sötétek vagytok, akik csak fikázódni tudtok. Ja és kamuzni.

2018. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!