Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a téli depress...

Mit lehet tenni a téli depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nincs energiám semmihez egèsz nap ágyban maradnék ha alszok 9-10 òràt akkor is àlmos vagyok. Fàradtabban kelek mint ahogy lefekszem. Naponta min. 2x a sìràs folytogat. A tanulás is nehezebb sokszor egyszerűen nem ragad az anyag. Az edzèshez sincs màr erőm pedig heti 4x edzettem. Àltalàban hetkoznap 7-8 òràt alszok.

Szedek vitamint c-vitamin, d-vitamin. Mit tehetnèk hogy visszajöjjön az èletkedvem ès megerősödjek?

16



2018. febr. 14. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megemelheted a C- és D-vitaminadagokat (előbbit napi 500 mg-ra legalább, utóbbit napi 2000-3000 NE-re).

Plusz szedj vasat (a C-vitaminnal együtt vedd be, és lehetőleg étkezési időtől minél messzebb), magnéziumot, B-vitamin komplexet és Omega3 kapszulát.

Legalább fél órát sétálj naponta, és ezen kívül is próbálj minél több időt a szabadban tölteni, főleg napos időszakokban. És legalább ugyanennyi időt tölts "ellazulással" (olvasás, zenehallgatás, rajzolás stb., de a satöbbibe a net nem tartozik bele :D).

Már egy-két héten belül jobban fogod érezni magad, és utána is fokozatosan még jobban.

2018. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló is leírta, szedj több vitamint, egyél sok gyümölcsöt, levest, húst. A szobádban vidám színeket használj, én most tettem fel egy narancssárga függönyt és vettem pár citromsárga apró díszt. Sőt, át is rendezheted a szobádat. Sétálj sokat, akkor is, ha nehezedre esik. Hallgass vidám, pörgős zenéket, nézz vígjátékot, próbálj ki recepteket, menj el turiba, bizsushoz, vidám színekre lakkozd a körmöd, ilyenek...

Erre nincs recept. Én is ezeket teszem, szintén hajlamos vagyok a téli depire. 😒

2018. febr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek jó ötletek, de nem értek egyet azzal, hogy mindenkinek elég ez.


Ha nem segítenek vagy nem eléggé, akkor szakembert érdemes felkeresni.


Fenyterápia lehet még jó.

2022. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is téli depim van. Ragaszkodok hozzá, hogy időben kapjak rá gyógyszert mert annyira elmélyülhet, hogy az enyhébb (középsúlyos vagy enyhe) esetekben pozitívan visszaható dolgok is szenvedést okoznak vagy képtelen vagyok rájuk.
2022. okt. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!