Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le ezeket a...

Hogyan küzdjem le ezeket a problémákat?

Figyelt kérdés

Kb. 11-12 éves lehettem,amikor egyre kevésbé mertem kimenni a házból. Féltem,hogy meglátnak mások,és kinevetnek vagy beszólnak valami miatt. Amikor a szüleim boltba küldtek,vagy kifogást kerestem (pl. fáj a hasam,rosszul vagyok),vagy gyomorideggel elindultam a boltba. Bár az utóbbinál már tényleg nagyon rosszul voltam. Amikor az utcán sétáltam,akkor fél percenként körülnéztem,hogy követ-e valaki,vagy vannak-e "gyanús" alakok a közelben.

Azóta enyhült a problémám(most 16 éves vagyok). Az viszont még mindig jelen van,hogy elég sűrűn szétnézek magam körül az utcán,és ha meglátok valakit röhögni,egyből úgy érzem,hogy rajtam röhögnek. Ilyenkor elvörösödök,igyekszem kerülni a szemkontaktust bármelyik emberrel. Néha úgy érzem,hogy akiket szeretek,közel állnak hozzám,azok valójában utálnak,és csak megjátsszák azt,hogy szeretnek. Nem volt még semmi erre utaló jel,mégis szokott frusztrálni. Ugyanez van a barátaimmal is: attól tartok,hogy azért vannak velem jóban,hogy elnyerjék a bizalmam,kiderítsenek rólam néhány dolgot,majd ezután lealázzanak. Így leírva elég nevetségesen hangzik,de tényleg ez is elő szokott fordulni.



2018. febr. 16. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan bántottak már meg?
2018. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általános iskolában én voltam az osztály célpontja. A mostani sulimban is jó a közösség,de sehova nem tudok beilleszkedni. És igen..elég érzékeny vagyok.
2018. febr. 16. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
És ha elmennél a problémáddal orvoshoz, akkor róla is azt gondolnád, hogy azért akar meggyógyítani, hogy később becsaphasson? Szal valahogy túl kellene lépni ezen, és elfogadni, hogy vannak őszinte emberek is, meg becsapósak is. De ez a rizikó mindenkinek fennáll...úgyhogy valójában nem is rizikó. Ez az élet.
2018. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb amit mondani tudok, hogy ez nem magától fog jobbá válni. Múlik a szerencsén is. De azon is, hogy mit teszel. És ha semmit akkor elmehetnek évtizedek is így. Szerintem oda kellene eljutnod, hogy kész vagy e most kockázatokat vállalva, a negatív kimenetelektől esetleg további sebeket szerezve megpróbálni megmozdítani ezt az egészet, ami hosszú évek üledéke. Vagy várni a mindig pillanatnyi menedékven.
2018. febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önbizalom.
2018. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szociális fóbia, pszichiáter segít
2018. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!