Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, pánikroham (stb)...

Depresszió, pánikroham (stb) mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem siránkozni szeretnék, csupán javítani az életemen valahogy. Nem szeretnék öngyilkos lenni,de a jelenlegi állapot nagyon nem a kenyerem.


Évek óta depressziós vagyok, nagyjából ok nélkül jött, legalábbis olyan komoly kiváltó okai nem lehettek soha. Apám alkoholista volt, folyamatosan vert, és majdnem minden héten másnál kellett aludnom, mert féltem hazamenni, de ennél rosszabb sorsok is voltak, akik aztán boldogan éltek, amíg ... Persze embere válogatja. Lényeg a lényeg, évek óta depressziós vagyok, szorongok mindenen, gátlásos vagyok (nem a nemi életben, és nem is feltétlenül a lányoknál) pánikbetegségem van, és későn érő típus is vagyok. Valaki, aki hasonló cipőben járt, és más túllendült ezen, tudna ajánlani bármilyen módszert? Jártam dokihoz, írt fel tablettákat, de semmi sem segített. Üresnek érzem az életet, motiválatlan vagyok, fáradt, szorongó, kilátástalannak érzem a jövőt. Persze tudom,hogy ez egy állapot, egy betegség, de aki benne volt, az tudja,hogy nem gondolkozik egészségesen az, aki benne él. Látom magam kívülről úgy,hogy mások nem is tudják, hogy bármi bajom lenne. Szóval, aki átvészelte ezt az időszakot, tudna mondani tippeket? Hálás lennék.



2018. febr. 19. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Én szerencsére nem voltam benne, de tudok néhány dolgot.

Pl. hogy a depresszió pont azt jelenti, hogy nincs igazán oka a levertségnek, mert az teljesen normális, ha valaki egy-egy negatív esemény miatt szomorú egy ideig. Szóval a depi az egy "ok nélküli", általános hangulatzavar.

A szorongás és a gátlásosság esetedben meg totál érthető, ilyen gyerekkor után. Gondolom, már elköltöztél abból a mérgező közegből, és új életet kezdtél.

Amivel folytathatod:

- Szedj az idegrendszerre jó hatással bíró bogyókat: magnézium, B-vitamin komplex, Omega3 kapszula, D-vitamin. Jó minőségűeket, és nagy adagban. Pár hét alatt javulást kell hozniuk. Az még nem egyenlő a "teljes gyógyulással", de jobban fogod érezni magad. (Egy ismerősöm is próbálkozott kemény gyógyszerekkel, szintén férfi; egyik sem jött be neki. Mióta meg ezeket szedi, egész jól elvan.)

- Sportolj, vagy legalább sétálj napi fél órát.

- Legyél minél többet friss levegőn.

- Járj társaságba időnként.

- Keress valami hobbit, ami érdekel.

2018. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!