Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A disszociatív személyiségzava...

A disszociatív személyiségzavart elő tudom idézni szándékosan magamban?

Figyelt kérdés
Egyedül élek, és néha nagyon unatkozom. Jó lenne valami társaság. De mivel nincs semmi ember a közelemben, magamnak viszont mindig ott leszek, azon gondolkodtam, hogy ketté kéne valahogy hasítanom a tudatomat, és akkor mindig tudnék magammal beszélgetni, és nem lennék egyedül.

2018. febr. 20. 00:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudod előidézni és egyáltalán nem vicces, ha valakinek ilyen problémája van, az annyira traumatizált, hogy ezért történt a különálló személyiségek kialakulása.
2018. febr. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én komolyan mondtam. A hajléktalanoknál szerintem ez kialakul, legalábbis nem egyszer láttam, hogy magukban beszélnek. Szerintem jól megvannak így, mert amúgy nincs kivel beszélniük.
2018. febr. 20. 03:02
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Elég nyomorék dolog ilyennel, ilyen módon viccelődni.
2018. febr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Elő, csak nem nagyon ajánlom, mert elmúlasztani már nem biztos, hogy sikerül.
2018. febr. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Hajléktalanoknál sem "az alakul ki", az hogy magában beszél, nem azért van, mintha "több személyisége lenne".

Nagyon rémes annak, akivel ilyen történik...

2018. febr. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Én sokat vagyok egyedül, néha beszélgetek is saját magammal. De többször beszélek a macskáimhoz, néha "válaszolnak" is. :) Szerintem inkább tartsál te is valamilyen kisállatot, minthogy súlyos betegséget akarjál magadnak. Nem tudom, az eszedbe jutott-e, hogy a többi ember hogy viszonyulna hozzád, ha ilyen személyiségzavarod lenne, de esélyes, hogy dilisnek tartanának és nem akarnának a közeledben lenni, mert félnének tőled. Lehet, hogy dolgozni sem tudnál vagy magadat ellátni. Hozzáteszem, hogy nem vagyok hozzáértő, csak elgondolkodtam, hogy milyen lehet így élni.
2018. febr. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Aki ilyen betegségben szenved, az nem tud beszélgetni saját magával. Ha annyira ezt szeretnéd, kezdj el drogozni... De tényleg a legjobb lenne, ga vennél kutyat vagy macskat. Ha már ismerkedni nem akarsz.
2018. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
A hajléktalanok nagy része skizofrén, ezért látod úgy, mintha magában beszélne. A disszociatív személyiségzavarhoz hajlam kell és nagy stresszhatás.
2018. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy kérdező, nagyon kevered a fogalmakat. A disszociatív személyiségzavar a kettős személyiség, a skizofrénia meg egy teljesen más betegség, ami nem is személyiség zavar.
2018. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen betegsége volt Gollam-nak a gyűrűk urából, de én olyan szeretnék lenni. Mindig irígyeltem a karaktert, hogy bárhol legyen, bármilyen kietlen helyen a világban, bár egyedül volt, mégsem volt egyedül...
2018. febr. 20. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!