Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a szociális...

Hogyan küzdjem le a szociális szorongásomat?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta mindig bennem van az, hogy félek emberek közé menni, főleg idegenek közé. Ha már van ott legalább 1 barátom, akkor annál könnyebb rávennem magamat, minél közelebb áll hozzám.

Félek, hogy nem ismerek ott senkit, míg mások barátokkal vannak ott, de még ha nem is, akkor se tudnék igazán szóba állni idegenekkel. Félek, hogy valami kapcsán a nevetség tárgya leszek, fura leszek, később kibeszélnek. Nem tudok majd mihez hozzászólni, vagy esetleg tudnék, de nem merek, és inkább csöndben maradok.

És ezek miatt sokszor inkább meg se szólalok, mert úgy vagyok vele, hogy nem vagyok biztos abban, hogy most érdemes hozzászólnom valamit, inkább nem is mondok semmit, csak ha 100%, hogy érdemes.


És ehhez hasonló gondolatok cikáznak a fejemben. Épp ezért nehezen oldódok fel, nem természetesek sokszor a mozdulataim, vagy ha azok, akkor a folytonos gondolkodás miatt egyből azzá válnak.


Szóval értitek. De valószínűleg ezeket kívülről nem tűnnek komolynak, de én ezt nagyon is komolynak élem meg, és ez a probléma. Ha pedig valaki még meg is jegyzi, hogy furán viselkedtem, akkor ez még jobban visszacsatolja az érzést.


Gondolom sokan mások is vannak így. Akiknek sikerült:

Hogy tudtátok rávenni magatokat, hogy egyedül elmenjetek helyekre, és akár idegenekkel is elkezdjetek ismerkedni, barátokat szerezni?


2018. febr. 21. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
szerezz önbizalmat. vegyél jó ruhákat. az emberek általában az ápolatlanságra harapnak, ezért szerezz be egy jó parfümöt is. öltözz jól szituáltan, figyelj oda ,hogy a hajad is ápolt legyen és garantáltan nem fog bántani senki a mai világban. kivéve aki bunkó, de azt meg szard le. amúgy szerezz önbizalmat, maga a ruha lehet nem lesz elég, meg már feltételezem van is stílusod. önbizalmat legkönnyebben pedig sportolásból meríthetsz. hidd el másképp sétál az utcán az ,aki hetente 3-4x kondizik ,mint aki csak otthon ül.
2018. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már régóta fennáll ez a probléma és úgy érzed, hogy egyedül már nem vagy képes megoldani, akkor nem ártana felkeresni egy pszichológust. Ő könnyebben fel tudná oldani benned ezt a szorongást.
2018. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne akarjál senkinek se megfelelni! Minden szorongás,depresszió a megfelelési kényszer miatt van. Le kell szarni minden negatív véleményt és add önmagadat!


#1 Ez nagy hülyeség,az emberek csak irigységből mondanak rosszat. Nem kell senkinek megfelelni!

2018. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
persze, ha senki nem akarna megfelelni senkinek akkor hogy nézne ki a világ? lehet, hogy téged senki nem érdekel, attól még a társadalomba igen is be kell illeszkedni és nem tehetsz meg bármit, kíváncsi vagyok ilyen hozzá állással ,hogy "semmi nem érdekel" meddig viszed
2018. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 NEM KELL SENKINEK MEGFELELNI CSAK ÖNMAGUNKNAK!
2018. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!