Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első alkalommal mire kell...

Első alkalommal mire kell számítani a pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Holnap megyek először (folyamatos rosszulléteim vannak az utazás során és meg kell nézni nem-e valami elfojtott szorongás vagy pánikbetegség az oka), és nem tudom mire kell számítanom. Mit fognak ott kérdezni, mennyire lesznek empatikusak, és kb. meddig tart? Tudom hogy változó, de nagy vonalakban mire kell számítanom?

2018. febr. 22. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Megkerdezik mi a panaszod, nekem reszletesen el kellett meselnem, hogy mikor volt az elso rosszulletem, mit ereztem, meddig tartott, stb.

Tehat mindent ezzel kapcsolatosan.


Mikor a gimis iskolapszichologusnal voltam anno, akkor meg hipochondriaval, hozza tobb alkalommal jartam, akkor meg meselgetnem kellett mindenrol. Csalad, baratok, parkapcsolat, iskola, mi tortent aznap, mi tortent a heten.

2018. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És azt meg tudod mondani hogy mennyi ideig tartott egy-egy ilyen alkalom? Fél óra, egy óra?
2018. febr. 22. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő,ki milyen. Sajnos vannak nagyon flegma pszichológusok is.
2018. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérte, hogy mondjam el, miért fordultam hozzá és hogy mikor kezdődött ez a probléma. Ha több minden van, amiről beszélsz, akkor megkérdezheti, hogy melyik zavar leginkább a hétköznapokban, ez alapján kezd el feltenni egyre több kérdést. Utána persze a kevésbé rossz dolgokra is rákérdez, hátha van köztük összefüggés. Eleinte te fogsz sokat beszélni, de ha úgy érzed, hogy elmondtál mindent (meg fogja kérdezni, hogy így van-e), akkor onnantól kezdve kérdezni fog sokat, persze ad lehetőséget rá, hogy bőven kifejtsd, ha többet szeretnél beszélni valamiről. Nagyjából ennyi.
2018. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Annyi lemaradt, hogy én is iskolapszichológusnál voltam, és tőlem is hasonlóakat kérdezett, mint amit az első válaszoló is írt.

2018. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felméri,hogy mennyire akarsz ott lenni,és mi a célod.


Ha azt érzi,hogy nem akarsz ott lenni,egyből szóvá teszi.

Persze,ha magán akkor más...

2018. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok.

Mikor suliban jartam pszichologushoz, nala 45 percet voltam.

Most, hogy pszichiaterhez fordultam, az ottani pszichologusnal is kb ennyit lehettem. O mar kevesbe volt kedves, mint a sulis. :D

Bar meg majd mennem kell egyszer, ott nem tudom majd mennyi idot szannak ram.

2018. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!