Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulási problémák?

Tanulási problémák?

Figyelt kérdés

A következő problémáim vannak a tanulással:

-sokszor nehezemre esik elhatározni magam, hogy leülök tanulni, mert úgy vagyok vele hogy úgy se fog öszejönni

-sokszor túl fáradt vagyok leülni tanulni

-ha leülök tanulni gyakran nem értem az anyagot, néha olyan szinten, hogy matek,fizika,kémia esetében egy gyakorló feladatot sem bírok megoldani

-sosem voltam az a magolós típus, véleményem szerint ha nem értem akkor sem magolom be a legtöbb anyagot

-órán gyakran lemaradok

-órán egy kérdésre se tudtam helyesen válaszolni, pedig már elmúlt félév

-elit gimibe járok, sokat kellene tanulni

-ha tanulok gyakran nem tudom felidézni hogy 'mi' , csak hogy 'hol' volt a füzetben

-feledékeny vagyok

-az osztálytársaim nem segítenek, és észre sem veszik magukat, pedig ez egy elit környezet

-mellesleg mindennek nekimegyek, mindent leejtek, pedig figyelmesebb vagyok sokaknál, és egy labdát sem tudok elkapni soha


Nem telefonozok tanulás közben, csak ha onnan másolom az anyagot


Mi a baj velem?

Mit csináljak?

15/f


2018. febr. 23. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyelőre fogalmam sincs. Csak az jutott eszembe, ami talán segíthet, hogy mivel bejutottál egy elit gimnáziumba, valószínűleg általánosban nem voltak ilyen problémáid. Stimmt?

Ha igen, akkor azt kellene tudni, hogy mióta áll fenn ez a problémakör, történt-e akkoriban valami, ami pszichésen "lefárasztott".

Vagy esetleg az általánoshoz képest túl gyors a tempó, amit nem tudtál felvenni?


Amúgy én is úgy gondolom, hogy jobb, ha érti az ember a dolgokat. De ha nem, akkor marad a bemagolás.

2018. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!